WYJĄTKOWE warsztaty kaligrafii! 28 kwietnia od 16 oo

Serdecznie zapraszamy na WYJĄTKOWE warsztaty kaligrafii!

28 KWIETNIA OD 16 OO

Warsztaty kaligraficzne to propozycja dla wszystkich pragnących poznać zagadnienia sztuki literniczej. Spotkania takie pozwalają na zdobycie nowego doświadczenia, ćwiczenie ręki i swojego własnego pisma, które często jest zaniedbane w dobie powszechności pisania na klawiaturze. Artystyczne liternictwo można także wykorzystać w życiu codziennym kiedy zależy nam na estetycznym napisaniu danego tekstu. Jeśli ktoś myśli w przyszłości o pracy graficznej to takie warsztaty również mogą pomóc przy projektowaniu czcionek.

Na pierwszym warsztacie poznamy czcionkę zwaną uncjałą. Po ćwiczeniach wstępnych mających na celu oswojenie ze stalówką i atramentem przejdziemy do poznania sposobu napisania liter w powyższej czcionce pochodzącej z około III wieku. Po nauczeniu się wszystkich liter spróbujemy napisać uncjałą konkretne teksty, ulubione cytaty, może fragment jakiejś książki, piosenki. Prosimy o przygotowanie takiej krótkiej sentencji.

Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących w tej dziedzinie. Jeśli nigdy nie zgłębiałeś magii liternictwa na pewno miło spędzisz czas w twórczej i kreatywnej atmosferze.

Wszystkie materiały zapewnia prowadząca. Warsztat będzie trwał 3 godziny.

Zapraszamy!

KOSZT UDZIAŁU 130 zł brutto / cena zawiera wszystkie materiały

Płatność – przedpłata na konto szkoły do 26 kwietnia

 

INFORMACJA O PROWADZĄCEJ :

mgr Izabela Boguszewska – historyk sztuki po uczelniach w Lublinie i Gdańsku, zajmuje się szczególnie kaligrafią oraz ikonopisarstwem. Od kilku lat prowadzi zajęcia z historii sztuki przygotowujące do studiów związanych ze sztuką i warsztaty kaligraficzne. Szczególnie interesuje się czcionkami historycznymi poczynając od średniowiecza. Swoją pasją próbuje zarażać innych. W wolnych chwilach lubi fotografować dzieła sztuki, szczególnie rzeźbę i architekturę dawną. Prowadzi stronę Manufaktura Pisania na Facebooku i Instagramie.

  • 2012-2013 – kurator kilku wystaw studenckich w Lublinie
  • od 2014 roku prowadzi regularnie prywatne lekcje z historii sztuki przygotowujące do matury i olimpiady z historii sztuki
  • 2014 – prowadziła warsztaty kaligrafii dla dzieci i młodzieży w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku
  • 2017-2018 – prowadziła warsztaty kaligrafii w Galerii sztuki Kunsztownia w Gdańsku
  • 2018 – prowadziła warsztaty kaligrafii dla dorosłych w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku w ramach projektu OtwartyIKM
  • od 2018 – prowadzi warsztaty kaligraficzne w Prostej Kresce w Gdańsku

Leave a Reply

Szkoła Projektowania Kappa - Kappaszkola.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress