Obsługa programu CAD Decor z Modułem Render PRO* W OLSZTYNIE !

 

Szkoła Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa zaprasza na Szkolenie CAD Decor z Modułem Render PRO – Obsługa programu CAD Decor z Modułem Render PRO* W OLSZTYNIE !

Termin szkolenia: 23 i 24 września; w godz. 10 00 – 16 00

Miejsce szkolenia: Olsztyn* (dokładną lokalizację Sali szkoleniowej podamy do 15 września, zależne jest to od zadeklarowanej ilości uczestników- zależy nam na komforcie wszystkich kursantów)

Koszt udziału: 1100 zł brutto / wystawiamy FV;

Ilość miejsc: 16

Grupa minimalna: 6 osób

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat Szkoły Kappa, zgodny z MEN.

( Szkoła Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa posiada numer RIS 2.22.00001.2018 )

Program szkolenia:

Dzień I

Podstawy projektowania w środowisku CAD Decor 3.X, projektowanie przy użyciu gotowych obiektów 3D

Podstawowe informacje o programie – Omówienie funkcji okna wyboru projektu.

Analiza projektu na podstawie którego będzie przeprowadzane szkolenie.5. Tworzenie pliku projektu.

Poruszanie się po projekcie, praca z widokami.

Wyrysowanie szkicu pomieszczenia i przetworzenie szkicu w ściany.

Edycja narysowanego pomieszczenia z wykorzystaniem „Edytora ścian”.

Wprowadzenie elementów ścian (tj. skosy podstawowe, standardowe okna i drzwi, okna parametryczne oraz dodatki), Omówienie punktów przyciągania, Rysowanie kształtów dwuwymiarowych z wykorzystaniem narzędzi rysunkowych, Przesuwanie i kopiowanie obiektów w trzech wymiarach. Wykonanie zabudowy G-K z wykorzystaniem narzędzia „Elementy dowolne”. Wykorzystanie narzędzia „Słupy i ścianki”, przykłady zastosowania brył. Wstawianie elementów wyposażenia wnętrz oraz edycja ich parametrów. Dodawanie modeli do bazy użytkownika z wykorzystaniem narzędzia „Konwerter”

Import i eksport bazy użytkownika. Wizualizacja – informacje ogólne. Praca z modułem Materiały, nakładanie i edycja tekstur. Dodawanie tekstur własnych. Nakładanie płytek. Wymiana płytek w projekcie. Edycja obszarów pokrytych płytkami (m.in. tworzenie wnęk, wycinanie otworów, przesuwanie płytek). Układanie dekoracji przy użyciu listew dekoracyjnych. Wycena płytek, definicja optymalizacji i zapasu płytek. Określenie optymalizacji oraz zapasu płytek. Praca z dokumentacją w środowisku CAD.

 

Dzień II

Wizualizacja projektu: Render PRO oraz Dokumentacja techniczna. Przygotowanie projektu, na podstawie którego realizowane będzie szkolenie. Omówienie ustawień parametrów świateł. Omówienie ustawień właściwości materiałów (połysk, przezroczystość, odbicia, chropowatość, mapowanie wypukłości).Wykonanie wizualizacji podstawowej z zapisem efektu w formacie jpg. Omówienie funkcjonalności modułu Renderingu Profesjonalnego z podziałem na obliczenia Radiosity oraz Path tracing. Wykonanie obliczeń Radiosity. Final Gathering – zastosowanie. Wykonanie zdjęcia w wizualizacji z wykorzystaniem obliczeń Radiosity. Eksport wizualizacji do aplikacji CAD Share-it. Funkcje i zapis ścieżki kamery. Wykonanie fotorealistycznej wizualizacji, zapis zdjęć , wykonanie zdjęcia sferycznego – panorama 360. Omówienie i zastosowanie tonacji barwnych. Omówienie filtrów. Wykonanie zapisu sekwencyjnego wizualizacji kilku widoków jednocześnie. Omówienie okna dokumentacji. Generowanie dokumentacji wg dostępnych szablonów. Omówienie funkcjonalności poszczególnych stron. Dodawanie kładów do wygenerowanych stron. Uzupełnianie dokumentacji o dodatkowe informacje, wczytywanie wizualizacji. Zamiana obiektów na symbole. Edycja i tworzenie tabelki. Zapis dokumentacji. Eksport dokumentacji do pliku pdf. Tworzenie dokuentacji w śrdowisku CAd. Praca z dwg powierzonym. Praca z optymalizacją wymiarów i opisów dokumentacji. Sprawdzenie wiadomości i pytania własne.

 

*Szkolenie dwudniowe realizowane jest w czasie 12 godzin (w tym 1/2 h przeznaczone na przerwę)

 

  • Zgłoszenia należy wysyłać na poczta@kappaszkola.pl / tel 601827211
  • Rezerwacja miejsc odbywa się na podstawie umowy kursu i opłacenia udziału zgodnie z jej treścią.
  • Umowę otrzymasz mailem po zgłoszeniu chęci uczestnictwa.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona

  • Informacje o prowadzącym:

mgr sztuki Katarzyna Paszylk

Twórczyni Akademii Artystycznej Kappa / Koordynator działań w Szkole Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa Specjalista ds. szkoleń CAD Decor. Wykładowca – nauczyciel projektowania wnętrz z 10 letnim doświadczeniem. Rocznie kształci około 120 absolwentów tego kierunku, a wielu z jej podopiecznych prowadzi aktywne życie zawodowe w charakterze projektanta wnętrz. Dzięki jej ogromnemu zaangażowaniu i pasji nauczania powstała niejedna wiodąca na rynku pracownia projektowa. Absolwentka Gdańskiej ASP. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z indywidualnymi realizacjami projektowymi, prowadziła także realizacje komercyjne takie jak projekty hoteli, restauracji czy sklepów m in LPP. Jest specjalistką w zakresie projektowania m in dla branży fryzjersko – kosmetycznej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *