Kurs projektowania mebli i wzornictwa przemysłowego z zakresu meblarstwa, TRYB WEEKENDOWY OD 8 LUTEGO

Kurs projektowania mebli i wzornictwa przemysłowego z zakresu meblarstwa

  • tryb weekendowy
  • 95 godz
  • koszt 2755 zł brutto – przedpłata na 7 dni przed rozpoczęciem zajęć, na podstawie Umowy Kursu  )

Dla kogo ?  

Kurs dla osób chcących pracować w studiach projektowania mebli kuchennych, garderób itp., sklepach meblowych lub też pragnących zaprojektować meble „pod wymiar”, wg indywidualnych pomysłów, zarówno dla potrzeb własnych jak i w celu projektowania mebli we własnym biznesie.

Kurs projektowy z zakresu wzornictwa meblowego, który poprowadzą wykładowcy Akademii Artystycznej Kappa ; magistrzy sztuki, projektanci wnętrz, styliści i blogerzy designu. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych tematem wzornictwa, nieposiadających specjalistycznej wiedzy z zakresu tej dziedziny.

Zakres kursu :
Program kursu składa się z zajęć wykładowych < wiedza teoretyczna>, ćwiczeń praktycznych rysunkowych, modelarskich itp, ćwiczeń projektowych przy komputerze – w zakresie projektowania / modelowania brył sketchup, Caddekor itp.

>> wykłady o tematyce dotyczącej najnowszych trendów w zakresie wzornictwa, ergonomii i technologii w dziedzinie meblarstwa, a także obejmujące zagadnienia zarządzania procesem projektowym mają za zadanie rozwinąć w uczestnikach kursu umiejętności kreatywnego myślenia oraz pobudzić wyobraźnię i sprowokować do samodzielnego kreatywnego myślenia.

>> ćwiczenia z rysunku prezentacyjnego i projektowania obiektów o funkcji mebla pozwolą wypracować umiejętność przelania pomysłu „na papier” i / lub opracować jego wersję graficzną.

warsztaty komputerowe przygotowujące do projektowania mebli w kontekście wnętrza ( uczestnicy kursu nauczą się modelowania brył w programie sketchup i aranżacji wnętrza w programach systemowych wykorzystywanych w studiach projektowania mebli )

> W TRAKCIE KURSU ODWIEDZIMY TAKŻE ZAKŁAD PRODUKUJĄCY MEBLE OD ZABUDOWY, GDAŃSKIEJ FABRYKI MEBLI

 

Po ukończeniu :
W wyniku ukończenia kursu słuchacze pogłębią swoje umiejętności analityczne (analiza procesu projektowego), kreacyjne (ćwiczenia z rysunku prezentacyjnego, makietowanie), zdobędą nowe doświadczenia w prezentacji swojego projektu oraz w pracy zespołowej.

Posiądą nową wiedzę związaną z programem kursu, która umożliwi im rozwiązywanie problemów projektowych w dziedzinie wyposażenia wnętrz; a Ci z uczestników kursu, którzy byli zainteresowani studiami o zbliżonym profilu, będą mogli w pełni świadomie podjąć odpowiednią decyzję.

Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia kursu

W Rejestrze Instytucji Szkoleniowych Szkoła Projektowania i Inicjatyw Twórczych jest wpisana pod numerem 2.22/00001/2018

 

 

Program kursu:

Materiałoznawstwo

Znajomość podstawowych zagadnień konstrukcyjnych oraz wytrzymałości materiałów

Ergonomia, projektowanie przedmiotów użytkowych z zachowaniem zasad ergonomii

Bionika; umiejętność myślenia opartego o prawa logiki

Historia design-u, design inspirujący

przegląd i klasyfikacja przykładów współczesnego wzornictwa meblowego

Rysunek, modelowanie, rzeźba- Podstawy rysunku technicznego w projektowaniu- Projektowanie mebla

Projektowanie form użytkowych

Modelowanie 3D w procesie projektowania formy użytkowej

Projekt zestawu dwóch mebli o konstrukcji szkieletowej do przestrzeni mieszkalnej

Projekt mebli ekspozycyjnych w przestrzeni publicznej

Komputerowe wspomaganie projektowania

Podstawy kompozycji w projektowaniu

Sztuka użytkowa

Projektowanie mebla, a potrzeby rynkowe

Umiejętność czytania briefu z konkretnymi zasadami. Obsługa klienta, przygotowanie projektu jako oferty.

Strategiczna organizacja własnej firmy

Organizacja procesu projektowania w oparciu o różne metody. Organizacja i przygotowanie procesu produkcji z uwzględnieniem zasad ekonomiki produkcji.

Czytanie rysunków i dokumentacji technicznej

Współpraca projektanta z przemysłem i klientem indywidualnym

Prawo autorskie w pracy projektanta. Znajomość zagadnień formalnoprawnych ochrony praw autorskich, oraz prawa patentowego Znajomość procedur certyfikacji produktów.

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ :

8 lut 15 45 21 00 5
9 lut 15 45 21 00 5
22 lut 15 45 21 00 5
23 lut 15 45 21 00 5
29-02 15 45 21 00 5
1 mar 15 45 21 00 5
14 mar 15 45 21 00 5
15 mar 15 45 21 00 5
21 mar 8 00 15 30 7
22 mar 9 00 15 30 6
4 kwi 9 00 15 30 6
5 kwi 9 00 15 30 6
18 kwi 9 00 15 30 6
19 kwi 9 00 15 30 6
9 maj 9 00 15 30 6
10 maj 9 00 15 30 6
16 maj 9 00 15 30 6
95

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *