kurs Projektowania i Aranżacji Wnętrz w całości prowadzony ONLINE – tryb wieczorowy od 18 listopada

Serdecznie zapraszamy!
 • Kurs Projektowania i Aranżacji Wnętrz w całości prowadzony online – tryb wieczorowy
Program kursu (zakres tematyczny) bez zmian jak przy kursie stacjonarnym!
Szkolenie także zakończone certyfikatem!
Będą i prace domowe, i praca dyplomowa wszystko ( prawie tak samo jak byśmy spotykali się na żywo! )
wykłady poparte prezentacjami, zajęcia komputerowe online z nauczycielami na żywo!
Zajęcia będą odbywały się w wybrane wtorki, środy i czwartki od 17 00 do 19 00 (19 30 w wybrane dni )
 • ilość godzin szkoleniowych: 85 (1 godz = 60 min )
  ilość miejsc ograniczona! ( pracujemy w grupach od 8 do 20 os)
  Koszt udziału w kursie 1780 zł ( w tym Vat )< rezerwacje i płatności na podstawie zawartej umowy kursu. Druk umowy otrzymasz mailem – wyślij zgłoszenie na poczta@kappaszkola.pl
Kurs skierowany jest zarówno do osób, które pasjonują się projektowaniem i aranżacją wnętrz i pragną zająć się tworzeniem i realizacją projektów zawodowo.
Zajęcia są prowadzone w formie wykładów z prezentacją multimedialną i praktycznych ćwiczeń o charakterze warsztatowym ( ćwiczenia kreatywne, rysunkowe , komputerowe )
Wielu z absolwentów naszego kursu osiąga sukcesy zawodowe, a wysoki poziom kształcenia pozwala prowadzić konkurencyjną działalność w zakresie usług projektowania wnętrz. Podczas zajęć udowadniamy, że najważniejszy jest zapał, ciężka praca i pasja – a sukces jest wówczas gwarantowany.
Zajęcia prowadzimy w taki sposób, by jak najpełniej przygotować absolwentów do prowadzenia własnej działalności w branży usług projektowania wnętrz – podpowiadamy m.in jak pisać umowy, jak osiągać cele, jak kształtować i rozwijać swoje usługi i jak osiągnąć wysoką jakość usługi projektowej.
Uczestnik kursu po zakończeniu cyklu powinien posiąść umiejętność:
 • komponowania przestrzeni oraz aranżowania elementów wnętrza o określonym przeznaczeniu,
  modyfikacji, aranżacji, przebudowy i tworzenia od podstaw układów funkcjonalnych wnętrz
  nadawania stylu i indywidualnego charakteru projektowanym przez siebie przestrzeniom
  sprawnego poruszania się w rynku materiałów wyposażenia wnętrz i poszukiwania inspiracji
  praktycznej realizacji swoich koncepcji
  tworzenia dokumentacji projektowej i wykonawczej
  dialogu z inwestorem i realizacji oczekiwań swoich przyszłych klientów
  obsługi programu projektowego Sketchup
Tematyka zajęć :
zakres działań architekta wnętrz – jak znaleźć pomysł na samorealizacje w świecie projektowania wnętrz ?czym jest praca projektanta wnętrz
ergonomia, funkcja, charakter wnętrza układ funkcjonalny mieszkania
podstawowe style w projektowaniu wnętrz
podstawy stosowania materiałów wykończeniowych w zależności od stylu i koncepcji< rodzaje materiału/koloru a styl wnętrza – TWORZYMY MOODBOARD W OPARCIU O PROFIL KLIENTA
kolor we wnętrzu – podstawy działania kolorem, fakturą i tkaniną (wpływ ciemnych i jasnych barw na geometrię wnętrza, połysk / mat , tkanina), oddziaływanie na percepcję i emocje , kolor, faktura i światło we wnętrzu – zestawienia, ich oddziaływanie i wpływ na postrzeganie wnętrzazmiana gabarytów pomieszczenia poprzez wprowadzenie koloru, dobieramy kolory i faktury do typu osobowościowego, kolaż materiałowo kolorystyczny wg typu osobowościowego
ZAGADNIENIA DESIGNU Design form użytkowych / stoliki, schody …Stylizacja – opracowanie koncepcji elementu designu
Podstawy rysunku architektonicznego wzory elementów wyposażenia wnętrza analiza i tworzenie rzutów, widoków, przekrojów, szkiców, skala;omówienie zagadnień rysunku w skali (rzut, przekrój, widok); zasady wymiarowania oraz zasady rysowania , podstawowych elementów WNĘTRZOWYCH
Zasady wywiadu z inwestorem
Materiały stosowane w meblarstwie – materiały kształtujące wnętrze
Podłogi – zasady doboru materiałów, jak rysować projekt ?
Oświetlenie- rodzaje i sposoby zastosowania,- typy oświetlenia rodzaje opraw i źródeł światła- wpływ różnych typów oświetlenia na odbiór wnętrz- zasady i rozmieszczenie punktów oświetleniowych
Projektowanie kuchni-omówienie podstaw projektowania kuchni;
meble- podstawowe dane wymiarowe-materiały– sprzęt AGD, TRENDY, DESIGN.
Perspektywa i aksonometria – aktywna ćwiczenia rysunkowe
Projektowanie łazienki – trendy, elementy składowe, projektowanie układu kafli, przykłady designu;
Zasady pisania ofert , zasady inwentaryzacji wnętrz
PROJEKTOWANIE POKOI DZIECIĘCYCH
Zasady urządzania małych mieszkań – mini mieszkanie
PROJEKTOWANIE KOMERCYJNE
SKLEPY, Witryny sklepowe, zasady vm
Restauracje, puby, coffe shopy;
Salony fryzjerskie, spa
W ZAKRESIE KURSU ZAJĘCIA Z PROGRAMU DO WIZUALIZACJI WNĘTRZ SKETCH UP
SketchUP jest programem komputerowym służącym do modelowania trójwymiarowego dla projektantów wnętrz, projektantów terenów zielonych, dizajnerów, itp.SketchUp posiada dużą bazę użytkowników pod nazwą Google 3D Warehouse,gdzie mogą oni publikować swoje projekty, wymieniając się komponentami doświadczeniem z innymi użytkownikami tego programu.SketchUp jest kompatybilny z innymi programami służącymi i pomagającymi w projektowaniu takimi jak ArchiCAD, AutoCAD, 3D studio, Blender,itp.Kerkythea to program do tworzenia fotorealistycznych wizualizacji 3D.Oba te programy w połączeniu dają możliwość pracy w charakterze projektanta/designera, jednocześnie ich użytkowanie nie wymaga, zwłaszcza na początku drogi projektowej, zakupu kosztownego oprogramowania typu Cad.)
Program instalujemy na komputerach kursantów
prosimy sprawdzić wymagania sprzętowe https://sketchup.com.pl/informacje-o-sketchup…
Każdy uczestnik kursu pod nadzorem prowadzących zajęcia będzie tworzył samodzielny projekt wnętrza z uwzględnieniem pomieszczeń typu kuchnia, łazienka, pokój dziecinny, studio, garderoba, gabinet, poddasze, mieszkanie 2-3 pokojowe, aranżacja przestrzeni usługowej, wraz z opisem zastosowanych materiałów, wyborem stylistyki, kolorystyki, wyposażeniem, i szczegółowym opisem wykonania. Dzięki temu posiądzie praktyczną umiejętność projektowania przydatną w ewentualnym dalszym rozwoju zawodowym.
KURS ZAKOŃCZONY JEST EGZAMINEM / OBRONĄ PRAC AUTORSKICH; absolwenci otrzymują CERTYFIKAT POŚWIADCZAJĄCY UKOŃCZENIE KURSU I ZDOBYCIE UMIEJĘTNOŚCI;
W Rejestrze Instytucji Szkoleniowych Szkoła Projektowania i Inicjatyw Twórczych jest wpisana pod numerem 2.22/00001/2018
 • Zapisy: poczta@kappaszkola.pl
W razie wątpliwości – zadzwoń > tel 601827211
Ważna informacja dla obecnych kursantów Kappy !
Kursanci, którzy zostali „zawieszeni” w odbywających się kursach w siedzibie Szkoły SPIIT Kappa z racji wprowadzenia stanu epidemii,np na skutek przebywania na kwarantannie lub z innych, własnych powodów;  mogą dołączyć do grupy szkoleniowej online i dokończyć szkolenie bez żadnych kosztów dodatkowych. Udział w kursie online dotyczy tylko nie odbytych w danej edycji tematów szkoleniowych. Kurs taki zostanie również zakończony obroną prac dyplomowych i wydaniem certyfikatu. (ilość miejsc jest ograniczona, jednocześnie obwiązuje utworzenie grupy minimalnej w danej edycji kursu. Tj min 4 osoby* z naboru zewnętrznego). Po zapisie na kurs zostanie przesłany szczegółowy harmonogram tematów, by móc w pełni zsynchronizować tematy pozostałe do dokończenia kursu.
Ważne, udział w Szkleniach online nie zobowiązuje SPIIT Kappa do zwrotu w różnicy w cenie kursu. Udział w dokończeniu kursu online nie upoważnia do późniejszego dokończenia kursu już w siedzibie SPIIT Kappa; szkolenie online traktowane jest jako równoważne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress