Uncategorized
Kurs Projektowania i Aranżacji Wnętrz z nauką Sketchup – nauczanie zdalne (online); edycja soboty /niedziele od 14 października 2023r.

Kurs Projektowania i Aranżacji Wnętrz z nauką Sketchup – nauczanie zdalne (online); edycja soboty /niedziele od 14 października 2023r.

Kurs Projektowania i Aranżacji Wnętrz z nauką Sketchup – nauczanie zdalne (online)

 

Zapraszamy serdecznie! Zmień zawód, zyskaj nowe umiejętności, projektuj!

Program kursu (zakres tematyczny) bez zmian jak przy kursie stacjonarnym!

Szkolenie także zakończone certyfikatem!

Będą i prace domowe, i praca dyplomowa …wykłady poparte prezentacjami, zajęcia komputerowe online z nauczycielami na żywo!

  • ilość godzin szkoleniowych: 65 (1 godz = 60 min );
  • zajęcia w soboty i niedziele od 9:00 do 11:00 (wg harmonogramu) rozpoczęcie 14 października 2023r. – zakończenie 4 lutego 2024r
  • ilość miejsc ograniczona! ( pracujemy w grupach od 10 do 20 os)
  • koszt udziału w kursie 2780 zł brutto
  • zapisy: wyślij zgłoszenie na poczta@kappaszkola.pl – otrzymasz umowę kursu.

Kurs skierowany jest zarówno do osób, które pasjonują się projektowaniem i aranżacją wnętrz i pragną zająć się tworzeniem i realizacją projektów zawodowo.

Zajęcia są prowadzone w formie wykładów z prezentacją multimedialną i praktycznych ćwiczeń o charakterze warsztatowym (ćwiczenia kreatywne, rysunkowe , komputerowe).

Wielu z absolwentów naszego kursu osiąga sukcesy zawodowe, a wysoki poziom kształcenia pozwala prowadzić konkurencyjną działalność w zakresie usług projektowania wnętrz.

Podczas zajęć udowadniamy, że najważniejszy jest zapał, ciężka praca i pasja – a sukces jest wówczas gwarantowany.

Zajęcia prowadzimy w taki sposób, by jak najpełniej przygotować absolwentów do prowadzenia własnej działalności w branży usług projektowania wnętrz – podpowiadamy m.in jak pisać umowy, jak osiągać cele, jak kształtować i rozwijać swoje usługi i jak osiągnąć wysoką jakość usługi projektowej.

Uczestnik kursu po zakończeniu cyklu powinien posiąść umiejętność:

komponowania przestrzeni oraz aranżowania elementów wnętrza o określonym przeznaczeniu, modyfikacji, aranżacji, przebudowy i tworzenia od podstaw układów funkcjonalnych wnętrz
nadawania stylu i indywidualnego charakteru projektowanym przez siebie przestrzeniom
sprawnego poruszania się w rynku materiałów wyposażenia wnętrz i poszukiwania inspiracji
praktycznej realizacji swoich koncepcji
tworzenia dokumentacji projektowej i wykonawczej
dialogu z inwestorem i realizacji oczekiwań swoich przyszłych klientów
obsługi programu projektowego Sketchup

Tematyka zajęć :

Zakres działań architekta wnętrz – jak znaleźć pomysł na samorealizacje w świecie projektowania wnętrz ?czym jest praca projektanta wnętrz
Ergonomia, funkcja, charakter wnętrza układ funkcjonalny mieszkania
podstawowe style w projektowaniu wnętrz
Podstawy stosowania materiałów wykończeniowych w zależności od stylu i koncepcji; rodzaje materiału/koloru a styl wnętrza.
Kolor we wnętrzu – podstawy działania kolorem, fakturą i tkaniną (wpływ ciemnych i jasnych barw na geometrię wnętrza, połysk / mat , tkanina), oddziaływanie na percepcję i emocje , kolor, faktura i światło we wnętrzu – zestawienia, ich oddziaływanie i wpływ na postrzeganie wnętrza; zmiana gabarytów pomieszczenia poprzez wprowadzenie koloru, dobieramy kolory i faktury do typu osobowościowego, kolaż materiałowo kolorystyczny wg typu osobowościowego.
Design form użytkowych opracowanie koncepcji elementu designu
Podstawy rysunku architektonicznego wzory elementów wyposażenia wnętrza analiza i tworzenie rzutów, widoków, przekrojów, szkiców, skala; omówienie zagadnień rysunku w skali (rzut, przekrój, widok); zasady wymiarowania oraz zasady rysowania podstawowych elementów
Zasady wywiadu z inwestorem. Zasady pisania ofert, zasady inwentaryzacji wnętrz
Materiały stosowane w meblarstwie – materiały kształtujące wnętrze
Podłogi – zasady doboru materiałów, jak rysować projekt ?
Oświetlenie- rodzaje i sposoby zastosowania,- typy oświetlenia rodzaje opraw i źródeł światła- wpływ różnych typów oświetlenia na odbiór wnętrz- zasady i rozmieszczenie punktów oświetleniowych
Projektowanie kuchni-omówienie podstaw projektowania kuchni;
Meble – podstawowe dane wymiarowe- materiały.
Perspektywa i aksonometria – aktywna ćwiczenia rysunkowe
Projektowanie łazienki – trendy, elementy składowe, projektowanie układu kafli, przykłady designu;
Projektowanie dla dzieci
Zasady urządzania małych mieszkań – mini mieszkanie
Projektowanie przestrzeni komercyjnych (restauracje, sklepy)

W ZAKRESIE KURSU ZAJĘCIA Z PROGRAMU DO WIZUALIZACJI WNĘTRZ SKETCH UP+ Vrey //Rendering. SketchUP jest programem komputerowym służącym do modelowania trójwymiarowego dla projektantów wnętrz, projektantów terenów zielonych, dizajnerów, itp.SketchUp posiada dużą bazę użytkowników pod nazwą Google 3D Warehouse,gdzie mogą oni publikować swoje projekty, wymieniając się komponentami doświadczeniem z innymi użytkownikami tego programu.SketchUp jest kompatybilny z innymi programami służącymi i pomagającymi w projektowaniu takimi jak ArchiCAD, AutoCAD, 3D studio, Blender,itp.Kerkythea/ PCon planner/Vrey – to program do tworzenia fotorealistycznych wizualizacji 3D.Oba te programy w połączeniu dają możliwość pracy w charakterze projektanta/designera, jednocześnie ich użytkowanie nie wymaga, zwłaszcza na początku drogi projektowej, zakupu kosztownego oprogramowania typu Cad.)

Program w wersji szkoleniowej instalujemy na komputerach kursantów, a zajęcia są nagrywane (z czasowym dostępem do nagrań) dla każdego uczestnika kursu w formie tutoriali. Dzięki temu możliwe jest samodzielne ćwiczenie.

Uwaga! prosimy sprawdzić wymagania sprzętowe https://sketchup.com.pl/informacje-o-sketchup

 

Każdy uczestnik kursu pod nadzorem prowadzących zajęcia będzie tworzył samodzielny projekt wnętrza wraz z opisem zastosowanych materiałów, wyborem stylistyki, kolorystyki, wyposażeniem, i szczegółowym opisem wykonania. Dzięki temu posiądzie praktyczną umiejętność projektowania przydatną w ewentualnym dalszym rozwoju zawodowym. Podczas kursu uczymy rysunku odręcznego, technicznego, tak by uczestnik kursu potrafił samodzielnie przygotować tzw. dokumentacje wykonawczą. Wykonany projekt dyplomowy to kompletny projekt wnętrza mieszkalnego składający się z wizualizacji i dokumentacji rysunkowej, stanowi on sam w sobie wartość rynkową w formie portfolio lub materiałów na stronę www. projektanta.

 

KURS ZAKOŃCZONY JEST EGZAMINEM / OBRONĄ PRAC AUTORSKICH; absolwenci otrzymują CERTYFIKAT POŚWIADCZAJĄCY UKOŃCZENIE KURSU I ZDOBYCIE UMIEJĘTNOŚCI;

 

W Rejestrze Instytucji Szkoleniowych Szkoła Projektowania i Inicjatyw Twórczych jest wpisana pod numerem 2.22/00142/2021

Zapisy: poczta@kappaszkola.pl

W razie wątpliwości – zadzwoń > tel 601827211

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress