Intensywny kurs profesjonalnego rysunku dla projektantów wnętrz i projektantów ogrodów

Intensywny Kurs Profesjonalnego Rysunku dla projektantów wnętrz i projektantów ogrodów.

• 58 godzin zegarowych

Dla kogo ?

Kurs skierowany jest do osób, które pragną doskonalić umiejętności warsztatowe z zakresu rysunku odręcznego oraz poznać zasady profesjonalnego przygotowywania i prezentowania projektów.

po kursie :

Kurs obejmuje rysunek odręczny i zawodowy, umożliwia rozwój indywidualny zarówno w technikach czarno-białych jak i barwnych.
Zdobyta praktyka rysunkowa oraz wiedza pozwala na samodzielne, graficzne opracowywanie projektów ogrodów lub wnętrz.
Kurs może być uzupełnieniem wiedzy zdobytej podczas kursu projektowania ogrodu przydomowego bądź kursu projektowania wnętrz lub stanowić pierwszy etap przygody z zagadnieniami dotyczącymi architektury krajobrazu lub/i architektury wnętrz.
Niezależnie od wykonywanych przez Uczestników zawodów, uczestnictwo w kursie pozwala na rozwinięcie zainteresowań oraz daje narzędzie do samodzielnego myślenia i dokształcania się.

Umiejętności jakie zdobędziesz:

• rysunkowego notowania rzeczy i zjawisk,
  • swobodnej wypowiedzi twórczej za pomocą szkiców
  • rysowania detalu ogrodowego lub detalu wnętrzarskiego,
  • rysowania szaty roślinnej i innych elementów tworzących ogród,
  • rysowania wnętrz lub elementów je budujących
  • znajomość zasad rysunku architektonicznego
  • wizualizacji projektów – perspektywa wykreślna, rysunek aksonometryczny,
  • opracowywania i prezentacji prac projektowych,
  • znajomość i operowanie technikami rysunkowymi czarno-białymi i barwnymi.

Zakres tematyczny:

• rysunek a szkic, rodzaje szkiców, materiały do rysowania,
  • szkicowy zapis przestrzeni ogrodu i wnętrza, rysunkowe notatki z przestrzeni,
  • opracowanie dokumentacji rysunkowej w oparciu o inwentaryzację terenu,
  • studium rysunkowe, złoty podział, kompozycja, światłocień,
  • studium postaci ludzkiej
  • perspektywa równoległa, perspektywa ukośna – zasady,
  • perspektywa w praktyce,
  • rysunek aksonometryczny – opracowanie rysunku, wyznaczanie cieni i światła słonecznego,
  • detal ogrodowy i wnętrzarski w rzucie, przekroju i perspektywie – zasady wykonania ,
  • ćwiczenia rysunkowe polegające na rysowaniu różnego rodzaju materiałów: szkło, drewno, metal, plastik
  • kompozycja graficzna arkusza, zasady kompozycji plansz, liternictwo
  • kolor odcień i intensywność, koło barw
  • techniki barwne – przegląd wady i zalety, czytelność projektu. Kredki, pastele, akwarela. Przykładowe projekty w różnych technikach barwnych.

*Absolwenci Akademii – 15 % !

W Rejestrze Instytucji Szkoleniowych Szkoła Projektowania i Inicjatyw Twórczych jest wpisana pod numerem 2.22/00001/2018