Zaawansowany kurs szycia, doskonalenie umiejętności

II stopień – Kurs Kroju , Konstrukcji oraz Szycia i autostylizacja Sylwetki

• Czas trwania: 54 godziny zegarowe

Dla kogo?

Kurs skierowany jest zarówno dla osób , które znają już podstawy szycia oraz konstrukcji odziezowych; absolwentów naszego kursu Kroju i Szycia I stopnia, ale także tych osób, które pragną rozwinąć posiadane już przez siebie umiejętności.

Zajęcia są prowadzone w formie praktycznych ćwiczeń o charakterze warsztatowym.

Po kursie:

Uczestnik kursu po zakończeniu cyklu zajęć powinien posiąść umiejętność:

– tworzenia form odzieżowych w oparciu o siatkę konstrukcyjną na podstawie zaprojektowanego fasonu odzieży
– modyfikacji istniejących szablonów na potrzeby nowego wyrobu odzieżowego
– szycia skomplikowanych węzłów konstrukcyjnych
– nowoczesnych technik wykańczania odzieży

Każdy uczestnik kursu pod nadzorem prowadzących zajęcia będzie tworzył samodzielnie projekty odzieży z uwzględnieniem dopasowania fasonu do sylwetki i linii mody.

Podczas Kursu zostaną utworzone formy odzieżowe, a następnie odszycie. Dzięki temu uczestnik kursu posiądzie praktyczne umiejętności z zakresu projektowania i realizowania niepowtarzalnej odzieży.

Aby uczestniczyć w kursie zaawansowanym należy posiadać umiejętność:

– wykonania siatki konstrukcyjnej  i podstawowych formy dla spodni i bluzki
– tworzenia podstawowych układów kroju
– obsługiwania maszyny
– wykonania podstawowych węzłów konstrukcyjnych tj. paski, kieszonki, wszywanie zamka itp.

Tematyka zajęć:

1.    Dobór kolorystyki, sylwetek i fasonów najlepszych dla danej figury – Jak rozpoznać typ sylwetki? Zajęcia praktyczne na sylwetkach kursantek
•    Omówienie fasonów ubrań odpowiednich do sylwetki
•    Tuszowanie mankamentów sylwetki (szerokie ramiona, krótka szyja, niski wzrost…)

2.    Nauka rysunku poszczególnych części garderoby
•    Zadania praktyczne, czyli przerabianie fasonów z burdy (rysunkowe) i z katalogów z modą w celu dopasowania tego do siebie lub konsultacja już stworzonych przez uczestnika koncepcji.

3.    Siatka konstrukcyjna, jej tworzenie i  zastosowanie
4.    Modelowanie form spodni pod kątem projektu i ich odszycie
5.    Modelowanie form bluzki pod kątem projektu i jej odszycie
6.    Modelowanie form sukienki pod katem projektu i jej odszycie

*cena nie zawiera kosztu tkanin z jakich szyte będą poszczególne sztuki odzieży. Ich rodzaj i koszt leży po stronie uczestnika kursu, ponieważ wykonane sztuki odzieży będą stanowiły własność uczestnika zajęć.

W Rejestrze Instytucji Szkoleniowych Szkoła Projektowania i Inicjatyw Twórczych jest wpisana pod numerem 2.22/00001/2018