KURS PROJEKTOWANIA MEBLI I WZORNICTWA PRZEMYSŁOWEGO Z ZAKRESU MEBLARSTWA

Kurs projektowania mebli i wzornictwa przemysłowego z zakresu meblarstwa

  • 95 godz
  • koszt 4700 zł brutto – przedpłata na 7 dni przed rozpoczęciem zajęć, na podstawie Umowy Kursu  )
  • grupy do 10 – 12 os.

Dla kogo ?  

Kurs dla osób chcących pracować w studiach projektowania mebli kuchennych, garderób itp., sklepach meblowych lub też pragnących zaprojektować meble „pod wymiar”, wg indywidualnych pomysłów, zarówno dla potrzeb własnych jak i w celu projektowania mebli we własnym biznesie.

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych tematem wzornictwa, nieposiadających specjalistycznej wiedzy z zakresu tej dziedziny.

Zakres kursu :
Program kursu składa się z zajęć wykładowych < wiedza teoretyczna>, ćwiczeń praktycznych rysunkowych, modelarskich itp, ćwiczeń projektowych przy komputerze – w zakresie projektowania / modelowania.

>> wykłady o tematyce dotyczącej najnowszych trendów w zakresie wzornictwa, ergonomii i technologii w dziedzinie meblarstwa, a także obejmujące zagadnienia zarządzania procesem projektowym mają za zadanie rozwinąć w uczestnikach kursu umiejętności kreatywnego myślenia oraz pobudzić wyobraźnię i sprowokować do samodzielnego kreatywnego myślenia.

>> ćwiczenia z rysunku prezentacyjnego i projektowania obiektów o funkcji mebla pozwolą wypracować umiejętność przelania pomysłu „na papier” i / lub opracować jego wersję graficzną.

>> warsztaty komputerowe przygotowujące do projektowania mebli w kontekście wnętrza ( uczestnicy kursu nauczą się modelowania brył w programie sketchup i aranżacji wnętrza w programach systemowych wykorzystywanych w studiach projektowania mebli )

Po ukończeniu :
W wyniku ukończenia kursu słuchacze pogłębią swoje umiejętności analityczne (analiza procesu projektowego), kreacyjne (ćwiczenia z rysunku prezentacyjnego, makietowanie), zdobędą nowe doświadczenia w prezentacji swojego projektu oraz w pracy zespołowej.

Posiądą nową wiedzę związaną z programem kursu, która umożliwi im rozwiązywanie problemów projektowych w dziedzinie wyposażenia wnętrz; a Ci z uczestników kursu, którzy byli zainteresowani studiami o zbliżonym profilu, będą mogli w pełni świadomie podjąć odpowiednią decyzję.

Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia kursu

W Rejestrze Instytucji Szkoleniowych Szkoła Projektowania i Inicjatyw Twórczych jest wpisana pod numerem 2.22/00142/2021

 

Program kursu:

Materiałoznawstwo

Znajomość podstawowych zagadnień konstrukcyjnych oraz wytrzymałości materiałów

Ergonomia, projektowanie przedmiotów użytkowych z zachowaniem zasad ergonomii

Bionika; umiejętność myślenia opartego o prawa logiki

Historia design-u, design inspirujący

Aktualne trendy w meblach, trendy w stylach wnętrz – czyli jak projektować mebel osadzony w konkretnym stylu? ikony designu – czyli czym jest dobry design ?

przegląd i klasyfikacja przykładów współczesnego wzornictwa meblowego

Rysunek, modelowanie, rzeźba- Podstawy rysunku technicznego w projektowaniu- Projektowanie mebla

Projektowanie form użytkowych

Modelowanie 3D w procesie projektowania formy użytkowej

Projekt zestawu dwóch mebli o konstrukcji szkieletowej do przestrzeni mieszkalnej

Projekt mebli ekspozycyjnych w przestrzeni publicznej

Komputerowe wspomaganie projektowania – NAUKA PROGRAMU Sketchup oraz Cad Kuchnie

Projektowanie mebli kuchennych – ergonomia kuchni, jak rysować projekt, skala, przekrój, aksonometria . Podstawowe systemy oznaczeń. Estetyka projektu.

Podstawy kompozycji w projektowaniu

Sztuka użytkowa

Projektowanie mebla, a potrzeby rynkowe

Mebel tapicerowany – przegląd trendów, wzornictwa, możliwości wykonawczych w projekcie indywidualnym ; mebel siedziskowy do przestrzeni publicznej – kreatywne ćwiczenia sketchup

Współpraca z klientem i kontrahentami: Zasady pisania umów i ofert, badanie potrzeb klienta, jak przygotować wycenę? współpraca z wykonawcami; granice odpowiedzialności zawodowej

Design dziecięcy

Umiejętność czytania briefu z konkretnymi zasadami. Obsługa klienta, przygotowanie projektu jako oferty.

Strategiczna organizacja własnej firmy

Organizacja procesu projektowania w oparciu o różne metody. Organizacja i przygotowanie procesu produkcji z uwzględnieniem zasad ekonomiki produkcji.

Czytanie rysunków i dokumentacji technicznej

Współpraca projektanta z przemysłem i klientem indywidualnym

Prawo autorskie w pracy projektanta. Znajomość zagadnień formalnoprawnych ochrony praw autorskich, oraz prawa patentowego Znajomość procedur certyfikacji produktów.

 

Każdy z uczestników kursu pracuje nad autorskim projektem dyplomowym, dzięki czemu może w pełni doświadczy procesu projektowego.  W skład projektu dyplomowego wchodzi m.in. projekt zabudowy kuchennej, projekt garderoby i mebla inspirowanego, opracowany w formie wizualizacji i dokumentacji technicznej. Absolwenci kursu zyskują więc nie tylko wiedzę ale i portfolio.