Wnętrza
90-minutowe webinarium/szkolenie pt. “Zasady Projektowania Restauracji i Kawiarni: Tworzenie Wyjątkowych Przestrzeni Gastronomicznych”.  23 MAJA 18:30

90-minutowe webinarium/szkolenie pt. “Zasady Projektowania Restauracji i Kawiarni: Tworzenie Wyjątkowych Przestrzeni Gastronomicznych”. 23 MAJA 18:30

Zapraszamy na 90-minutowe webinarium/szkolenie pt. “Zasady Projektowania Restauracji i Kawiarni: Tworzenie Wyjątkowych Przestrzeni Gastronomicznych”.

23 MAJA O 18:30

Dla kogo?

• Dla projektantów i architektów wnętrz chcących rozwijać się w branży projektowania restauracji, kawiarni i innych lokali gastronomicznych.
  • Dla właścicieli restauracji, kawiarni i pracowników branży gastronomicznej, którzy chcą zwiększyć świadomość i wiedzę na temat projektowania przestrzeni, aby wyróżnić się wśród konkurencji i zapewnić wyjątkowe doświadczenia dla swoich klientów.

Cel Szkolenia:

• Zapoznanie uczestników z kluczowymi zasadami projektowania restauracji, kawiarni i innych lokali gastronomicznych.
  • Pokazanie potencjału rynku i możliwości rozwoju dla już aktywnych Architektów Wnętrz.
  • Zrozumienie, jak właściwe projektowanie przestrzeni może wpłynąć na doświadczenie klientów, efektywność pracy personelu oraz na sukces biznesowy lokalu gastronomicznego.
  • Przekazanie praktycznej wiedzy na temat tworzenia restauracji i kawiarni, które będą zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

Prowadzący: Architekt Wnętrz / Ekspert ds. Projektowania Wnętrz Branży Gastronomicznej

Scenariusz:

1. Wprowadzenie:
    • Przedstawienie prowadzącego i krótka prezentacja jego doświadczenia w projektowaniu wnętrz gastronomicznych.
    • Omówienie celów szkolenia i oczekiwań wobec uczestników.
    • Pokazanie potencjału i możliwości rynku oraz sensu w specjalizacji w zakresie branży gastronomicznej.
  2. Podstawy projektowania restauracji i kawiarni:
    • Wyjaśnienie znaczenia ergonomicznego projektowania przestrzeni w branży gastronomicznej.
    • Omówienie podstawowych zasad dotyczących układu lokalu, przepływu gości i dostępu do stref pracy.
  3. Zasady Ergonomii:
    • Omówienie zasad ergonomicznego projektowania przestrzeni w restauracjach i kawiarniach w celu zapewnienia komfortu klientów i efektywności pracy personelu.
    • Wyjaśnienie optymalnej wysokości i rozmieszczenia mebli, stołów, krzeseł, stanowisk pracy oraz stref serwisowych.
    • Przedstawienie technik organizacji przestrzeni, które sprzyjają płynności obsługi i efektywności zespołu.
  4. Dystrybucja przestrzeni:
    • Przedstawienie najbardziej efektywnych układów lokali gastronomicznych, uwzględniając różne style kuchni i preferencje klientów.
    • Omówienie strategii dystrybucji przestrzeni w celu zwiększenia komfortu gości i efektywności pracy personelu.
  5. Wybór odpowiednich materiałów i kolorów:
    • Przedstawienie znaczenia odpowiedniego doboru materiałów i kolorów w projektowaniu restauracji, kawiarni i innych lokali gastronomicznych.
    • Omówienie wpływu kolorów na nastrój klientów oraz jakie materiały są najlepsze pod względem trwałości i łatwości utrzymania czystości.
  6. Oświetlenie:
    • Wyjaśnienie roli odpowiedniego oświetlenia w restauracjach, kawiarniach i innych lokalach gastronomicznych.
    • Omówienie różnych rodzajów oświetlenia i ich wpływu na atmosferę oraz doświadczenie gastronomiczne klientów.
  7. Inspiracje Stylami:
    • Przedstawienie różnych stylów wnętrzarskich i ich zastosowanie w projektowaniu restauracji, kawiarni i innych lokali gastronomicznych.
    • Omówienie charakterystycznych cech każdego stylu oraz przykładowe elementy dekoracyjne i wyposażenie pasujące do danej estetyki.
    • Prezentacja inspirujących przykładów projektów restauracji i kawiarni w różnych stylach, aby zachęcić uczestników do eksperymentowania i kreatywnego podejścia do projektowania wnętrz.
  8. Studium przypadku:
    • Przedstawienie przykładowych projektów restauracji, kawiarni i innych lokali gastronomicznych wraz z analizą ich zalet i wad.
  9. Pytania i dyskusja:
    • Czas dla uczestników do zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami z projektowania wnętrz lokali gastronomicznych.
    • Podsumowanie.

Koszt uczestnictwa: 89 zł

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres poczta@kappaszkola.pl; po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz dane do wpłaty, a następnie link z zaproszeniem na szkolenie online.

Spotkanie będzie realizowane online/na żywo, w czasie rzeczywistym; termin spotkania zostanie podany po zgłoszeniu udziału.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona z uwagi na komfort uczestników zajęć.