Kurs Home Staging

Kurs Home Staging – zostań Stylistą Wnętrz!

Kurs kierowany jest do osób planujących świadczenie usług w zakresie sprzedaży nieruchomości metodą home stagingu. Zajęcia prowadzone są od podstaw i nie wymagają od uczestników przygotowania z zakresu kompetencji aranżatora wnętrz. Wiedza zdobyta podczas zajęć pozwoli uatrakcyjnić ofertę sprzedaży czy wynajmu nieruchomości i sprawić by działalność stała się konkurencyjna względem innych biur nieruchomości.

Kurs Home Staging adresujemy do tych wszystkich osób, które pragną zostać stylistą wnętrz; przebranżowić się lub udoskonalić zawodowo i aktywnie działać w zakresie aranżacji. Zapraszamy także architektów wnętrz, dla których branża home Stagingu stanowi ciekawą alternatywę w dotychczas świadczonych usługach.

Nauka odbywa się w systemie weekendowym wg harmonogramu zjazdów;

•    54 godzin zegarowych zajęć
•    Koszt 2780 zł brutto – jednorazowa wpłata   na 7 dni przed rozpoczęciem zajęć, na podstawie Umowy Kursu  )

Program Kursu :
– czym jest HomeStaging – podstawy, zagadnienia

– przegląd ofert i analiza rynku nieruchomości; określenie klienta docelowego

–  HomeStaging – mój biznes – jak go budować ? (umowy, zasady, „błękitny ocean” możliwości, standardy pracy Stylisty Wnętrz )

– co to jest moodboard, jak prezentować koncepcję wnętrza na potrzeby Home Stagingu ? – gotowe „sety” wnętrzowe

– kolor we wnętrzu, zagadnienia psychologii koloru, budowanie wnętrza kolorem, rola światła, geometryzacja wnętrz kolorem

– analiza aktualnych trendów – stylizacja wnętrz a potrzeby rynku nastroje

– podstawowe style i stylizacje > jak działać w ramach stylu ?

– ergonomia wnętrz; zasady skali, szkic, działanie na układach funkcjonalnych pomieszczeń

– dodatki, tkanina we wnętrzu, triki Stylisty,

– przegląd i analiza rynku artykułów wyposażenia wnętrz na potrzeby HomeStagingu;

– budżetowanie, plan zakupów, harmonogram prac, zasady pisania oferty dla klienta

– fotografia wnętrz – właściwa fotografia wystawionej oferty, kadr z klimatem . jakich błędów unikać, co i jak fotografować.

– jak zbudować portfolio ?

Każdy uczestnik otrzyma podczas kursu wyzwanie projektowo / homestagingowe, tak by móc już podczas zajęć zmierzyć się z wyzwaniem stylizacyjnym. Wyniki tych działań zostaną zaprezentowane przez wszystkich uczestników w ostatnim dniu kursu, kiedy to wspólnie wymienimy się spostrzeżeniami i wyciągniemy wnioski inspiracje twórcze.

Kurs zakończony egzaminem / test wiedzy / oraz prezentacją autorskich pomysłów uczestników i  uzyskaniem certyfikatu.

W Rejestrze Instytucji Szkoleniowych Kappa designconcept Akademia Artystyczna wpisana jest pod nr.: 2.22/00001/2018

Kurs Prowadzony jest w Sopocie, w siedzibie naszej Szkoły Al. Niepodległości 739/4

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem – zapraszamy do kontaktu z nami –

tel. 601 82 72 11 lub poczta@kappaszkola.pl