O nas

Szkoła Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa istnieje od 2009 r. Wykładowcy Szkoły to pasjonaci, osoby które wierzą, że każdy zasługuje na szansę i zmianę w życiu – jeśli tylko tego pragnie. Misją Szkoły jest budowanie w ludziach wiary w siebie i we własne możliwości, pokonywanie barier i wspieranie ich w twórczych inicjatywach. Rocznie kształcimy na wszystkich naszych kierunkach około 340 osób. Wielu z pośród naszych absolwentów zbudowało po naszych kursach własne firmy i stale osiąga sukcesy w nowym zawodzie.

Naszą ambicją jest przekazanie jak najszerszej wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej z dziedzin związanych z twórczą aktywnością oraz danie uczestnikom szkoleń takich zasobów wiedzy, by byli w stanie przebranżowić się lub udoskonalić zawodowo.

Zajęcia obrazują drogę, jaką musi przejść każdy twórca, od inspiracji, stworzenia koncepcji, do jej praktycznej realizacji, przy uwzględnieniu potrzeb i oczekiwań klienta.

Kursy stworzone zostały dla osób ambitnych, pragnących w niedługim czasie posiąść profesjonalną wiedzę i zdobyć praktyczne umiejętności, jak również dla każdego entuzjasty, dla którego kreowanie stanowić może źródło radości i satysfakcji. Nasi absolwenci dzięki uczestnictwu w szkoleniach Akademii Artystycznej Kappa najczęściej gotowi są do rozpoczęcia działalności gospodarczej zgodnej z ich ambicją i talentem.

Celem Szkoły Kappa jest zbudowanie w uczestnikach kursu wiary we własne możliwości, zainspirowanie Ich do twórczego działania oraz rozwinięcie nowych umiejętności, przydatnych w życiu zawodowym i prywatnym, pokazanie możliwości i dróg samorealizacji.

Otrzymaliśmy wiele pochwał i pozytywnych ocen. Cieszymy się, że idee artystycznej samorealizacji zaszczepiliśmy na tak szeroką skalę.Bardzo za nie dziękujemy! i obiecujemy nie poprzestać na tym, co już udało nam się wypracować.

Po ukończeniu naszych kursów absolwenci otrzymują certyfikat zgodny z MEN o ukończeniu szkolenia na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 18.08.2017r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U, poz. 1632),

 

REFUNDACJE:
Osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy, mogą się ubiegać o refundację kursów w naszej Szkole.
W Rejestrze Instytucji Szkoleniowych Szkoła Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa jest zarejestrowana pod nr 2.22/00142/2021

Wykładowcy:

Nasi wykładowcy to osoby zaangażowane, kreatywne, absolwenci wyższych uczelni, praktykujący architekci wnętrz, artyści plastycy i historycy sztuki, specjaliści w kształtowaniu krajobrazu, artyści i twórcy biżuterii, praktycy pracujący na co dzień w odpowiednim dla danego kierunku zawodzie.

Każdy kurs zakończony jest egzaminem oraz wykonaniem pracy dyplomowej co mobilizuje kursantów do pełnego zaangażowania oraz ukazuje obraz zdobytych umiejętności.

 

Katarzyna Paszylk – Twórczyni Akademii Artystycznej Kappa / Koordynator działań w Szkole Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa.

Twórczyni Akademii Artystycznej Kappa – obecnie Szkoły Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa. Wykładowca – nauczyciel projektowania wnętrz z 12 letnim doświadczeniem. Rocznie kształci około 120 absolwentów tego kierunku, a wielu z jej podopiecznych prowadzi aktywne życie zawodowe w charakterze projektanta wnętrz. Dzięki jej ogromnemu zaangażowaniu i pasji nauczania powstała niejedna wiodąca na rynku pracownia projektowa. Absolwentka Gdańskiej ASP. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z indywidualnymi realizacjami projektowymi, prowadziła także realizacje komercyjne takie jak projekty hoteli, restauracji czy sklepów m in LPP. Jest specjalistką w zakresie projektowania m in dla branży fryzjersko – kosmetycznej.

 

IMG-20171230-WA0002Katarzyna Cieplichiewicz – Certyfikowana florystka, absolwentka Pilskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu własnej kwiaciarni jak i pracy renomowanych kwiaciarniach na terenie Szczecina i Trójmiasta. Wiedze i umiejetnosci z zamiłowaniem jest gotowa przekazać zarówno początkującym jak i będącym w branży florystycznej.

 

 

 

Agata Jachimowicz – od 2016 roku prowadzi z powodzeniem pracownię projektową DECORETTI, której jest pomysłodawczynią, sercem oraz siłą napędową. Wraz ze swoim zespołem wyjątkowych pasjonatów realizuje projekty komercyjne i spełnia aranżacyjne marzenia osób prywatnych. Jest solidnie przygotowana do pracy przy projektowaniu wnętrz, a dodatkowo może pochwalić się wykształceniem grafika komputerowego oraz bogatym doświadczeniem w fotografii i renowacji starych mebli. Jej projekty charakteryzuje świeżość oraz niezwykła empatia. Wie, jak sprawić, by wnętrze współgrało z osobami, które spędzają w nim czas.Po godzinach angażuje się jako wolontariuszka w projekty społeczne, między innymi projektując miejsca w przestrzeni publicznej. Jest członkinią Rady Fundacji Metropolia Dzieci, realizującej projekty proczytelnicze dla najmłodszych.

 

Anna Freier – architekt wnętrz, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prowadzi autorską pracownię specjalizującą się we wnętrzach prywatnych. Uczy jak stawiać pierwsze kroki w programie SketchUp oraz wprowadza w tajniki związane z zawodem projektanta.

 

 

 

 

Katarzyna Klepin – Absolwentka Poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego na kierunku Projektowanie Mebla oraz Bydgoskiego Uniwersytetu Technologiczno-  Przyrodniczego na kierunku Wzornictwo Przemysłowe. Zawodowo związana z działem projektowym IKEA –  tworzy inspiracje i rozwiązania odpowiadające potrzebom  klientów, ale także współpracuje z klientem indywidualnym w zakresie doradztwa w urządzaniu mieszkań. Swoją przygodę rozpoczynała w Poznaniu projektując kuchnie oraz tworząc szkolenia dla działu sprzedaży w zakresie wiedzy o projektowaniu. Współtworzyła sklepy zarówno w Polsce jak i za granicą. Podczas pracy projektowej duży nacisk kładzie na sam proces, zawsze pamiętając, że projektowanie nie ma być celem samym w sobie a  zawsze ma służyc człowiekowi.Studentka Psychologii przestrzeni we Wrocławiskiej Akademii Feng Shui.

 

Monika Lemańska –  projektant, technik technolog odzieży, manager projektów, organizator eventów. Ma wszechstronne doświadczenie. Zdobywała w markach zarówno luksusowych jaki typu fast fashion. Ostatnie 10 lat pracowała w RESERVED, TALLINDER oraz w polskiej luksusowej marce PATRIZIA ARYTON a swoje pierwsze kroki stawiała w projektowaniu męskich garniturów szytych na miarę marki DERRED. Mówi o sobie projektant. Ukończyła Wzornictwo przemysłowe na Uniwersytecie Technologiczno Przyrodniczym w Bydgoszczy i do projektowania podchodzi kompleksowo jak do procesu myślowego i twórczego, który może się przełożyć zarówno na projekt logotypu, produktu, procesu organizacyjnego, eventu czy kolekcji odzieży. Absolwentka Policealnej Szkoły Projektowania i Konfekcjonowania Odzieży w Toruniu. Uczestniczka pierwszej edycji Project Runway.  Laureatka wielu konkursów o randze międzynarodowej. Współtwórczyni projektu SHOPA- Design Thinking Workspace. Wielokrotnie związana z Fashion Week Poland oraz KTW Fashion Week

 

Adam Szymczak – Stylista i personal shopper z wieloletnim doświadczeniem. Ma na swoim koncie zrealizowanych wiele projektów z polskimi i zagranicznymi firmami oraz magazynami. Stylizował sesje zdjęciowe dla magazynów, takich jak: Elle Polska, Fashion Magazine, Cosmopolitan Kazakhstan, Kaltblut czy Elléments Magazine, a także pracował w charakterze kostiumografa na planie reklam, m.in. Allegro, Zelmer, Bosch.  W ciągu ostatnich lat, zajmował się kreowaniem wizerunku takich marek, jak Reserved i Sinsay, a także wizerunkiem dyrektorów i kierowników poszczególnych działów w firmie LPP. Realizował także projekty dla marek House, Cropp i Mohito. Na co dzień pracuje w charakterze personal shopper’a i pomaga ludziom odnaleźć swój własny styl, pewność siebie i otworzyć ich na modę, która powinna być formą zabawy i sposobem wyrażania osobowości. Zaufały mu firmy, takie, jak: TVN, TVP, Avon, Puma, Zalando, Zara, River Island, Max Mara, Strellson, Vision Express,   Provident Polska, Guess, More Mannequins”.

 

Dominika Walkusz : Absolwentka studiów I i II stopnia na kierunku architektura wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz absolwentka architektury na Politechnice Gdańskiej. Studia zakończyła z wyróżnieniem. Obecnie współpracuje z gdańskim biurem Ako Architekci oraz prowadzi swoje studio projektowe DOMIwnętrza.

 

 

 

mgr inż. arch. Monika Gurazda-Rowińska – Architekt, inżynier, projektant. Absolwentka Politechniki Gdańskiej na kierunku Architektura i Urbanistyka. Od 2014 roku zaangażowana w nauczanie i zachęcanie swoich uczniów do poznawania tajników architektury. Od kilku lat zajmuje się przygotowywaniem do egzaminów na Architekturę na Politechnice oraz ASP a także zajęciami z historii sztuki, rysunku żurnalowego oraz malarstwa. Pracę w biurze architektonicznym z powodzeniem łączy z prowadzeniem wykładów. Dodatkowo nieustannie się rozwija projektując ubrania, meble oraz wnętrza.

 

 

 

Agata Wilk – jest projektantką wnętrz i wzornictwa przemysłowego. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi oraz Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2017 roku prowadzi biuro W KWADAT zajmujące się projektowaniem wnętrz, wizualizacjami oraz projektowaniem wzornictwa przemysłowego.
Jako edukator w zakresie designu zaczęła swoją przygodę w roku 2015 w Fundacji FabLab Trójmiasto, gdzie prowadziła autorskie zajęcia z modelowania 3d oraz kreatywne użycie nowych technologii jak druk 3d, laser CNC.

 

 

 

Joanna Cejman-Gierek Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie Kierownik działu projektów w firmie realizującej projekty wnętrz prywatnych oraz obiektów użyteczności publicznej. Od początku kariery projektowej związana z designem w meblarstwie. Jest członkiem kilku organizacji zrzeszających architektów wnętrz. Inspiruje się niebanalnymi połączeniami struktur, kolorów i form. W swoich realizacjach wykorzystuje ponadczasowe rozwiązania oraz szlachetne, naturalne materiały. Na bieżąco obserwuje i wprowadza nowe trendy i rozwiązania projektowe.

 

 

 

  • Mariola Krzepisz – Prowadzi kursy kroju i kreatywnego szycia.

Absolwentka Studium Projektowania Mody i Kostiumu Filmowego w Warszawie, konstruktor- projektant odzieży. Posiada wieloletnie praktyczne doświadczenie zawodowe jako krawcowa i technolog odzieży, a także od wielu już lat prowadzi zajęcia w szkole Kappa. Prywatnie pasjonuje ją projektowanie i wykonywaniem torebek damskich.

oraz

  • Lilianna Papis-Yaakoubi, krawcowa z wieloletnim (20 l.) doświadczeniem – krawiec odzieży ciężkiej, technolog  i konstruktor odzieży, dla której krawiectwo to pasja, prowadzi własną pracownie krawiecką, z której usług korzystają zarówno klienci prywatni jak i instytucjonalni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress