Szkoła Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa istnieje od 2009 r – to już 10 lat ! Wykładowcy Szkoły to pasjonaci, osoby które wierzą, że każdy zasługuje na szansę i zmianę w życiu – jeśli tylko tego pragnie. Misją Szkoły jest budowanie w ludziach wiary w siebie i we własne możliwości, pokonywanie barier i wspieranie ich w twórczych inicjatywach. Rocznie kształcimy na wszystkich naszych kierunkach około 340 osób. Wielu z pośród naszych absolwentów zbudowało po naszych kursach własne firmy i stale osiąga sukcesy w nowym zawodzie.  http://kappaszkola.pl/nasi-absolwenci/

Naszą ambicją jest przekazanie jak najszerszej wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej z dziedzin związanych z twórczą aktywnością oraz danie uczestnikom szkoleń takich zasobów wiedzy, by byli w stanie przebranżowić się lub udoskonalić zawodowo.

Zajęcia obrazują drogę, jaką musi przejść każdy twórca, od inspiracji, stworzenia koncepcji, do jej praktycznej realizacji, przy uwzględnieniu potrzeb i oczekiwań klienta.

Kursy stworzone zostały dla osób ambitnych, pragnących w niedługim czasie posiąść profesjonalną wiedzę i zdobyć praktyczne umiejętności, jak również dla każdego entuzjasty, dla którego kreowanie stanowić może źródło radości i satysfakcji. Nasi absolwenci dzięki uczestnictwu w szkoleniach Akademii Artystycznej Kappa najczęściej gotowi są do rozpoczęcia działalności gospodarczej zgodnej z ich ambicją i talentem.

Celem Szkoły Kappa jest zbudowanie w uczestnikach kursu wiary we własne możliwości, zainspirowanie Ich do twórczego działania oraz rozwinięcie nowych umiejętności, przydatnych w życiu zawodowym i prywatnym, pokazanie możliwości i dróg samorealizacji.

Otrzymaliśmy wiele pochwał i pozytywnych ocen. Cieszymy się, że idee artystycznej samorealizacji zaszczepiliśmy na tak szeroką skalę.Bardzo za nie dziękujemy! i obiecujemy nie poprzestać na tym, co już udało nam się wypracować.

Po ukończeniu naszych kursów absolwenci otrzymują certyfikat zgodny z MEN o ukończeniu szkolenia na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 18.08.2017r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U, poz. 1632),

 

REFUNDACJE:
Osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy, mogą się ubiegać o refundację kursów w naszej Szkole.
W Rejestrze Instytucji Szkoleniowych Szkoła Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa jest zarejestrowana pod nr 2.22/00001/2018

Wykładowcy:

Nasi wykładowcy to osoby zaangażowane, kreatywne, absolwenci wyższych uczelni, praktykujący architekci wnętrz, artyści plastycy i historycy sztuki, specjaliści w kształtowaniu krajobrazu, artyści i twórcy biżuterii, praktycy pracujący na co dzień w odpowiednim dla danego kierunku zawodzie.

Każdy kurs zakończony jest egzaminem oraz wykonaniem pracy dyplomowej co mobilizuje kursantów do pełnego zaangażowania oraz ukazuje obraz zdobytych umiejętności.

 

Katarzyna Paszylk – Twórczyni Akademii Artystycznej Kappa / Koordynator działań w Szkole Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa

Twórczyni Akademii Artystycznej Kappa – obecnie Szkoły Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa. Wykładowca – nauczyciel projektowania wnętrz z 10 letnim doświadczeniem. Rocznie kształci około 120 absolwentów tego kierunku, a wielu z jej podopiecznych prowadzi aktywne życie zawodowe w charakterze projektanta wnętrz. Dzięki jej ogromnemu zaangażowaniu i pasji nauczania powstała niejedna wiodąca na rynku pracownia projektowa. Absolwentka Gdańskiej ASP. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z indywidualnymi realizacjami projektowymi, prowadziła także realizacje komercyjne takie jak projekty hoteli, restauracji czy sklepów m in LPP. Jest specjalistką w zakresie projektowania m in dla branży fryzjersko – kosmetycznej.

IMG-20171230-WA0002Katarzyna Cieplichiewicz – Certyfikowana florystka, absolwentka Pilskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu własnej kwiaciarni jak i pracy renomowanych kwiaciarniach na terenie Szczecina i Trójmiasta. Wiedze i umiejetnosci z zamiłowaniem jest gotowa przekazać zarówno początkującym jak i będącym w branży florystycznej.

 

 

 

 

Monika Lemańska projektant, kreator, technik technolog odzieży, manager projektów, organizator eventów. Od dwóch lat związana polską luksusową marką Patrizia Aryton. Mówi o sobie projektant. Ukończyła Wzornictwo przemysłowe na Uniwersytecie Technologiczno Przyrodniczym w Bydgoszczy i do projektowania podchodzi kompleksowo jak do procesu myślowego i twórczego, który może się przełożyć zarówno na projekt logotypu, produktu, procesu organizacyjnego, eventu czy kolekcji odzieży. Absolwentka Policealnej Szkoły Projektowania i Konfekcjonowania Odzieży w Toruniu. Uczestniczka pierwszej edycji Project Runway.  Laureatka wielu konkursów o randze międzynarodowej. Współtwórczyni projektu SHOPA- Design Thinking Workspace. Doświadczenie w branży odzieżowej budowała poczynając od własnej działalności, strojów okazyjnych oraz sukien ślubnych. Zajmowała się szyciem miarowym męskich garniturów, pracowała jako projektant w marce Tallinder oraz Reserved. Wielokrotnie związana z Fashion Week Poland oraz KTW Fashion Week.

 

Adam Szymczak Stylizował sesje zdjęciowe dla magazynów, takich jak: Elle Polska, Fashion Magazine, Cosmopolitan Kazakhstan, Kaltblut czy Elléments Magazine, a także pracował w charakterze kostiumografa na planie reklam, m.in. Allegro, Zelmer, Bosch. W ciągu ostatnich lat, zajmował się kreowaniem wizerunku takich marek, jak Reserved i Sinsay, a także wizerunkiem dyrektorów i kierowników poszczególnych działów w firmie LPP. Realizował także projekty dla marek House, Cropp i Mohito. Na co dzień pracuje w charakterze personal shopper’a i pomaga ludziom odnaleźć swój własny styl, pewność siebie i otworzyć ich na modę, która powinna być formą zabawy i sposobem wyrażania osobowości. Zaufały mu firmy, takie, jak: TVN, TVP, Avon, Puma, Zalando, Zara, River Island, Max Mara, Strellson, Vision Express, Provident Polska, Guess, More Mannequins

 

karolinaKarolina Bernaczek – prowadzi kursy projektowania wnętrz oraz projektowania mebli i designu. Ukończyła Architekturę Wnętrz na Politechnice Koszalińskiej. Z projektowaniem związana od 2005r., prowadzi własną działalność od 2011. Zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych oraz projektowaniem mebli. Głównie wykonuje  projekty “pod klucz” współpracując z firmami wykonawczymi, stolarniami i tapicerami. Wychodzi z założenia, że sama teoria nie sprawdzi się w praktyce, ale praktyka nie obejdzie się bez znajomości teorii. Przygotowała projekt wystawy / instalacji terenowej – kampanię społeczną na rzecz zwierząt, którą  – jeśli znajdzie na to czas…. – przy wsparciu włodarzy miast i organizacji prozwierzęcych chciałaby zrealizować w praktyce.

 

Alina Sosnowska –  Absolwentka ASP w Gdańsku, wydział architektury wnętrz (dyplom z wyróżnieniem), aneks z malarstwa. Wykorzystuje nabyte umiejętności na wielu płaszczyznach działania twórczego. W projektach architektury, formach przestrzennych, w zdobnictwie sakralnym, scenografii, grafice, malarstwie, rzeźbie stara się wychodzić poza utarte schematy. Od 2011 r. działa w Stowarzyszeniu „KomuKulturka”. Przy wielu projektach w których uczestniczyła jej największą pasją jest teatr i szukanie dzięki niemu takich środków wyrazów aby poczuć się artystą spełnionym.

 

mgr Ewelina Skrzypkowska – Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie prowadzi autorską pracownie projektowa Creative Studio. Specjalizuje się głównie we wnętrzach komercyjnych ze szczególnym zamiłowaniem do projektowania przestrzeni restauracyjnych.

 

 

 

Paulina Schleser

Absolwentka Sopockiej Szkoły Wyższej. Sketchup i autoCad –   nie mają dla niej tajemnic. Prowadzi działalność projektową jako freelancer. Projektuje wnętrza prywatne pod klucz.

 

Katarzyna Korewo – Cichocka –właścicielka HALL68 Prowadzi projekty aranżacji wnętrz na wszystkich etapach realizacji – od koncepcji do nadzoru.. Zarządza projektami aranżacyjnymi.  Zrealizowane kluczowe projekty: Biura Balticon S.A. w biurowcu MAG w Gdyni | Hotel Ren Starogard Gdanski – czesc gastronomiczna i rekreacyjna | Hotel Fahrenheit Gdansk |Budynek biurowo-apartamentowy Transatlantyk w Gdyni |Biura firmy Advanced Business Solutions w Warszawie oraz Krakowie | Ponadto zrealizowała kilkadziesiąt projektów wnętrz usługowych oraz inwestycji prywatnych. Ogromne doświadczenie i pasje przekłada na profesjonalne prowadzanie wykładów w SPiIT Kappa.

 

Magdalena Łojewska  – Absolwentka Sopockiej Szkoły Fotografii WFH. Od 7 lat specjalizuje się w fotografii wnętrz. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywała współpracując z architektami, projektantami wnętrz, agencjami nieruchomości, deweloperami oraz z branżą horeca. Styl jaki wypracowywała latami to suma pasji do fotografii i designu podparta techniką, którą szkoliła dzięki różnorodności zleceń w tematyce wnętrzarskiej.

 

Mariola Krzepisz – Prowadzi kursy kroju i kreatywnego szycia.

Absolwentka Studium Projektowania Mody i Kostiumu Filmowego w Warszawie, konstruktor- projektant odzieży. Posiada wieloletnie praktyczne doświadczenie zawodowe jako krawcowa i technolog odzieży. Prywatnie pasjonuje ją projektowanie i wykonywanie torebek damskich.

 

Beata Masztalerz – Wyróżniająca się absolwentka kierunku architektura krajobrazu w Sopocie oraz Uniwersytetu Poznańskiego. Od kilku lat projektuje i współpracuje z firmą ogrodniczą. Zawodowo zajmuje się doradztwem, projektowaniem, wykonywaniem i nadzorowaniem  w czasie powstawania ogrodu od podstaw. Ogrodnictwo to dla niej nie tylko pasja, ale również styl życia. W wolnych chwilach chętnie odwiedza różne ogrodowe zakątki, by poszerzać swoją wiedzę oraz zbierać ogrodowe inspirację, do czego i Was z całą pewnością będzie gorąco namawiać.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *