Szkoła Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa istnieje od 2009 r – to już 10 lat ! Wykładowcy Szkoły to pasjonaci, osoby które wierzą, że każdy zasługuje na szansę i zmianę w życiu – jeśli tylko tego pragnie. Misją Szkoły jest budowanie w ludziach wiary w siebie i we własne możliwości, pokonywanie barier i wspieranie ich w twórczych inicjatywach. Rocznie kształcimy na wszystkich naszych kierunkach około 340 osób. Wielu z pośród naszych absolwentów zbudowało po naszych kursach własne firmy i stale osiąga sukcesy w nowym zawodzie.  http://kappaszkola.pl/nasi-absolwenci/

Naszą ambicją jest przekazanie jak najszerszej wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej z dziedzin związanych z twórczą aktywnością oraz danie uczestnikom szkoleń takich zasobów wiedzy, by byli w stanie przebranżowić się lub udoskonalić zawodowo.

Zajęcia obrazują drogę, jaką musi przejść każdy twórca, od inspiracji, stworzenia koncepcji, do jej praktycznej realizacji, przy uwzględnieniu potrzeb i oczekiwań klienta.

Kursy stworzone zostały dla osób ambitnych, pragnących w niedługim czasie posiąść profesjonalną wiedzę i zdobyć praktyczne umiejętności, jak również dla każdego entuzjasty, dla którego kreowanie stanowić może źródło radości i satysfakcji. Nasi absolwenci dzięki uczestnictwu w szkoleniach Akademii Artystycznej Kappa najczęściej gotowi są do rozpoczęcia działalności gospodarczej zgodnej z ich ambicją i talentem.

Celem Szkoły Kappa jest zbudowanie w uczestnikach kursu wiary we własne możliwości, zainspirowanie Ich do twórczego działania oraz rozwinięcie nowych umiejętności, przydatnych w życiu zawodowym i prywatnym, pokazanie możliwości i dróg samorealizacji.

Otrzymaliśmy wiele pochwał i pozytywnych ocen. Cieszymy się, że idee artystycznej samorealizacji zaszczepiliśmy na tak szeroką skalę.Bardzo za nie dziękujemy! i obiecujemy nie poprzestać na tym, co już udało nam się wypracować.

Po ukończeniu naszych kursów absolwenci otrzymują certyfikat zgodny z MEN o ukończeniu szkolenia na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 18.08.2017r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U, poz. 1632),

 

REFUNDACJE:
Osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy, mogą się ubiegać o refundację kursów w naszej Szkole.
W Rejestrze Instytucji Szkoleniowych Szkoła Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa jest zarejestrowana pod nr 2.22/00001/2018

Wykładowcy:

Nasi wykładowcy to osoby zaangażowane, kreatywne, absolwenci wyższych uczelni, praktykujący architekci wnętrz, artyści plastycy i historycy sztuki, specjaliści w kształtowaniu krajobrazu, artyści i twórcy biżuterii, praktycy pracujący na co dzień w odpowiednim dla danego kierunku zawodzie.

Każdy kurs zakończony jest egzaminem oraz wykonaniem pracy dyplomowej co mobilizuje kursantów do pełnego zaangażowania oraz ukazuje obraz zdobytych umiejętności.

 

Katarzyna Paszylk – Twórczyni Akademii Artystycznej Kappa / Koordynator działań w Szkole Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa

Twórczyni Akademii Artystycznej Kappa – obecnie Szkoły Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa. Wykładowca – nauczyciel projektowania wnętrz z 10 letnim doświadczeniem. Rocznie kształci około 120 absolwentów tego kierunku, a wielu z jej podopiecznych prowadzi aktywne życie zawodowe w charakterze projektanta wnętrz. Dzięki jej ogromnemu zaangażowaniu i pasji nauczania powstała niejedna wiodąca na rynku pracownia projektowa. Absolwentka Gdańskiej ASP. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z indywidualnymi realizacjami projektowymi, prowadziła także realizacje komercyjne takie jak projekty hoteli, restauracji czy sklepów m in LPP. Jest specjalistką w zakresie projektowania m in dla branży fryzjersko – kosmetycznej.

 

IMG-20171230-WA0002Katarzyna Cieplichiewicz – Certyfikowana florystka, absolwentka Pilskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu własnej kwiaciarni jak i pracy renomowanych kwiaciarniach na terenie Szczecina i Trójmiasta. Wiedze i umiejetnosci z zamiłowaniem jest gotowa przekazać zarówno początkującym jak i będącym w branży florystycznej.

 

 

 

 

Architekt Monika Kubicz Absolwentka Politechniki Gdańskiej na Wydziale Architektury i Urbanistyki. Od kilku lat pracuje w branży architektonicznej współprojektując domy, osiedla oraz budynki użyteczności publicznej, dodatkowo rysuje w Illustratorze i Photoshopie.

.

 

Agata Jachimowicz – od 2016 roku prowadzi z powodzeniem pracownię projektową DECORETTI, której jest pomysłodawczynią, sercem oraz siłą napędową. Wraz ze swoim zespołem wyjątkowych pasjonatów realizuje projekty komercyjne i spełnia aranżacyjne marzenia osób prywatnych. Jest solidnie przygotowana do pracy przy projektowaniu wnętrz, a dodatkowo może pochwalić się wykształceniem grafika komputerowego oraz bogatym doświadczeniem w fotografii i renowacji starych mebli. Jej projekty charakteryzuje świeżość oraz niezwykła empatia. Wie, jak sprawić, by wnętrze współgrało z osobami, które spędzają w nim czas.Po godzinach angażuje się jako wolontariuszka w projekty społeczne, między innymi projektując miejsca w przestrzeni publicznej. Jest członkinią Rady Fundacji Metropolia Dzieci, realizującej projekty proczytelnicze dla najmłodszych.

 

 

Katarzyna Przała – Absolwentka Architektury Wnętrz i obecna doktorantka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Posiada blisko  dziesięcioletnie doświadczenie w branży projektowania wnętrz i mebli. W latach 2014-2015 członkini Pomorskiego Stowarzyszenia Projektantów PoCoTo, od 2016 roku ambasadorka międzynarodowego konkursu architektonicznego Inspireli. Poza aktywnością zawodową jako architekt wnętrz, prowadzi pracownię ceramiczną Ceramyst.

 

 

 

Anna Freier – architekt wnętrz, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prowadzi autorską pracownię specjalizującą się we wnętrzach prywatnych. Uczy jak stawiać pierwsze kroki w programie SketchUp oraz wprowadza w tajniki związane z zawodem projektanta.

 

 

 

 

Katarzyna Klepin – Absolwentka Poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego na kierunku Projektowanie Mebla oraz Bydgoskiego Uniwersytetu Technologiczno-  Przyrodniczego na kierunku Wzornictwo Przemysłowe. Zawodowo związana z działem projektowym IKEA –  tworzy inspiracje i rozwiązania odpowiadające potrzebom  klientów, ale także współpracuje z klientem indywidualnym w zakresie doradztwa w urządzaniu mieszkań. Swoją przygodę rozpoczynała w Poznaniu projektując kuchnie oraz tworząc szkolenia dla działu sprzedaży w zakresie wiedzy o projektowaniu. Współtworzyła sklepy zarówno w Polsce jak i za granicą. Podczas pracy projektowej duży nacisk kładzie na sam proces, zawsze pamiętając, że projektowanie nie ma być celem samym w sobie a  zawsze ma służyc człowiekowi.Studentka Psychologii przestrzeni we Wrocławiskiej Akademii Feng Shui.

 

Monika Lemańska projektant, kreator, technik technolog odzieży, manager projektów, organizator eventów. Od dwóch lat związana polską luksusową marką Patrizia Aryton. Mówi o sobie projektant. Ukończyła Wzornictwo przemysłowe na Uniwersytecie Technologiczno Przyrodniczym w Bydgoszczy i do projektowania podchodzi kompleksowo jak do procesu myślowego i twórczego, który może się przełożyć zarówno na projekt logotypu, produktu, procesu organizacyjnego, eventu czy kolekcji odzieży. Absolwentka Policealnej Szkoły Projektowania i Konfekcjonowania Odzieży w Toruniu. Uczestniczka pierwszej edycji Project Runway.  Laureatka wielu konkursów o randze międzynarodowej. Współtwórczyni projektu SHOPA- Design Thinking Workspace. Doświadczenie w branży odzieżowej budowała poczynając od własnej działalności, strojów okazyjnych oraz sukien ślubnych. Zajmowała się szyciem miarowym męskich garniturów, pracowała jako projektant w marce Tallinder oraz Reserved. Wielokrotnie związana z Fashion Week Poland oraz KTW Fashion Week

 

 

Adam Szymczak – Stylista i personal shopper z wieloletnim doświadczeniem. Ma na swoim koncie zrealizowanych wiele projektów z polskimi i zagranicznymi firmami oraz magazynami. Stylizował sesje zdjęciowe dla magazynów, takich jak: Elle Polska, Fashion Magazine, Cosmopolitan Kazakhstan, Kaltblut czy Elléments Magazine, a także pracował w charakterze kostiumografa na planie reklam, m.in. Allegro, Zelmer, Bosch.  W ciągu ostatnich lat, zajmował się kreowaniem wizerunku takich marek, jak Reserved i Sinsay, a także wizerunkiem dyrektorów i kierowników poszczególnych działów w firmie LPP. Realizował także projekty dla marek House, Cropp i Mohito. Na co dzień pracuje w charakterze personal shopper’a i pomaga ludziom odnaleźć swój własny styl, pewność siebie i otworzyć ich na modę, która powinna być formą zabawy i sposobem wyrażania osobowości. Zaufały mu firmy, takie, jak: TVN, TVP, Avon, Puma, Zalando, Zara, River Island, Max Mara, Strellson, Vision Express,   Provident Polska, Guess, More Mannequins”.

 

karolinaKarolina Bernaczek – prowadzi kursy projektowania wnętrz oraz projektowania mebli i designu. Ukończyła Architekturę Wnętrz na Politechnice Koszalińskiej. Z projektowaniem związana od 2005r., prowadzi własną działalność od 2011. Zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych oraz projektowaniem mebli. Głównie wykonuje  projekty “pod klucz” współpracując z firmami wykonawczymi, stolarniami i tapicerami. Wychodzi z założenia, że sama teoria nie sprawdzi się w praktyce, ale praktyka nie obejdzie się bez znajomości teorii. Przygotowała projekt wystawy / instalacji terenowej – kampanię społeczną na rzecz zwierząt, którą  – jeśli znajdzie na to czas…. – przy wsparciu włodarzy miast i organizacji prozwierzęcych chciałaby zrealizować w praktyce.

 

 

 

Paulina Schleser Absolwentka Sopockiej Szkoły Wyższej. Sketchup i autoCad –   nie mają dla niej tajemnic. Prowadzi działalność projektową jako freelancer. Projektuje wnętrza prywatne pod klucz.

 

 

 

Małgorzata Plichta-Chudecka architekt, inżynier, i projektant wnętrz z dyplomem Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechnikiej Gdańskiej. Od prawie 20 lat zaangażowana zarówno w projekty architektoniczne – architektura mieszkaniowa i użyteczności publicznej jak i w projekty aranżacji wnętrz. Z sukcesem prowadzi własną Pracownię Projektową chudecka.pl

 

 

 

 

  • Mariola Krzepisz – Prowadzi kursy kroju i kreatywnego szycia.

Absolwentka Studium Projektowania Mody i Kostiumu Filmowego w Warszawie, konstruktor- projektant odzieży. Posiada wieloletnie praktyczne doświadczenie zawodowe jako krawcowa i technolog odzieży. Prywatnie pasjonuje ją projektowanie i wykonywanie torebek damskich.

oraz :

  • Beata Masztalerz – Wyróżniająca się absolwentka kierunku architektura krajobrazu w Sopocie oraz Uniwersytetu Poznańskiego. Od kilku lat projektuje i współpracuje z firmą ogrodniczą. Zawodowo zajmuje się doradztwem, projektowaniem, wykonywaniem i nadzorowaniem  w czasie powstawania ogrodu od podstaw. Ogrodnictwo to dla niej nie tylko pasja, ale również styl życia. W wolnych chwilach chętnie odwiedza różne ogrodowe zakątki, by poszerzać swoją wiedzę oraz zbierać ogrodowe inspirację, do czego i Was z całą pewnością będzie gorąco namawiać.

cdn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *