O nas

Wychodząc naprzeciw potrzebie alternatywnej edukacji artystycznej Tworzymy Szkołę Kappa jako placówkę edukacyjną dla osób poszukujących dróg ujścia swojego potencjału twórczego.

Naszą ambicją jest przekazanie jak najszerszej wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej z dziedzin związanych z twórczą aktywnością oraz danie uczestnikom szkoleń takich zasobów wiedzy, by byli w stanie przebranżowić się lub udoskonalić zawodowo.

Zajęcia obrazują drogę, jaką musi przejść każdy twórca, od inspiracji, stworzenia koncepcji, do jej praktycznej realizacji, przy uwzględnieniu potrzeb i oczekiwań klienta.

Kursy stworzone zostały dla osób ambitnych, pragnących w niedługim czasie posiąść profesjonalną wiedzę i zdobyć praktyczne umiejętności, jak również dla każdego entuzjasty, dla którego kreowanie stanowić może źródło radości i satysfakcji. Nasi absolwenci dzięki uczestnictwu w szkoleniach Akademii Artystycznej Kappa najczęściej gotowi są do rozpoczęcia działalności gospodarczej zgodnej z ich ambicją i talentem.

Celem Szkoły Kappa jest zbudowanie w uczestnikach kursu wiary we własne możliwości, zainspirowanie Ich do twórczego działania oraz rozwinięcie nowych umiejętności, przydatnych w życiu zawodowym i prywatnym, pokazanie możliwości i dróg samorealizacji.

 Przeprowadzamy rocznie kilkanaście edycji Kursów z różnorodnych tematów  – śmiało zatem możemy powiedzieć, że “wiemy co robimy, i wiemy jak to robić! Otrzymaliśmy wiele pochwał i pozytywnych ocen. Cieszymy się, że idee artystycznej samorealizacji zaszczepiliśmy na tak szeroką skalę.Bardzo za nie dziękujemy! i obiecujemy nie poprzestać na tym, co już udało nam się wypracować.

REFUNDACJE:
Osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy, mogą się ubiegać o refundację kursów w naszej Szkole.
W Rejestrze Instytucji Szkoleniowych Szkoła Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa jest zarejestrowana pod nr 2.22/00001/2018

współpracujemy także z :

        

                

 

 

Wykładowcy:

Nasi wykładowcy to osoby zaangażowane, kreatywne, absolwenci wyższych uczelni, praktykujący architekci wnętrz, artyści plastycy i historycy sztuki, specjaliści w kształtowaniu krajobrazu, artyści i twórcy biżuterii, praktycy pracujący na co dzień w odpowiednim dla danego kierunku zawodzie.

Każdy kurs zakończony jest egzaminem oraz wykonaniem pracy dyplomowej co mobilizuje kursantów do pełnego zaangażowania oraz ukazuje obraz zdobytych umiejętności.

 

Katarzyna Paszylk

Twórczyni Akademii Artystycznej Kappa / Koordynator działań w Szkole Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa

Twórczyni Akademii Artystycznej Kappa – obecnie Szkoły Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa. Wykładowca – nauczyciel projektowania wnętrz z 10 letnim doświadczeniem. Rocznie kształci około 120 absolwentów tego kierunku, a wielu z jej podopiecznych prowadzi aktywne życie zawodowe w charakterze projektanta wnętrz. Dzięki jej ogromnemu zaangażowaniu i pasji nauczania powstała niejedna wiodąca na rynku pracownia projektowa. Absolwentka Gdańskiej ASP. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z indywidualnymi realizacjami projektowymi, prowadziła także realizacje komercyjne takie jak projekty hoteli, restauracji czy sklepów m in LPP. Jest specjalistką w zakresie projektowania m in dla branży fryzjersko – kosmetycznej.

 

 

images Joanna Kraśniewska

Prowadzi Kursy Projektowania Mody i Ubioru

Studentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru MSKPU w Warszawie, kierunek projektowanie ubioru oraz metodyk języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka kursu Managing Fashion and Luxury Companies organizowanego przez włoską szkołę SDA Bocconi School of Management. W stolicy współpracowała z projektantką Oliwią Drochlińską i Fabryką Stylu, gdzie prowadziła zajęcia z English in Fashion. Propagatorka trendu slow fashion. Po przeprowadzeniu się z Warszawy do Gdyni znalazła swoje miejsce w Akademii Kappa, gdzie łączy to co kocha- nauczanie i modę.

 

IMG-20171230-WA0002

Katarzyna Cieplichiewicz

Certyfikowana florystka ,absolwentka Pilskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu.
Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu własnej kwiaciarni jak i pracy renomowanych kwiaciarniach na terenie Szczecina i Trójmiasta.
Wiedze i umiejetnosci z zamilowaniem jest gotowa przekazac zarówno początkującym jak i będącym w branży florystycznej.

foto-faq

Dagmara Iwańska

Prowadzi zajęcia w ramach Kursu Projektowania i Aranżacji Wnętrz I i II stopnia

Dagmara to projektant z podwójnym wykształceniem kierunkowym – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierunku Architektura Wnętrz oraz Architekt Krajobrazu (Sopocka Szkoła Wyższa). Dagmara zdobywała swoje doświadczenie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pracowała min. w Danii, w biurze RIIS RETAIL A/S zajmującym się projektowaniem wnętrz sklepów, takich marek jak Vero Moda czy Only. Jako nie liczna z Polski odbywała staż u u najlepszej na świecie kobiety architekt – ZAHA HADID ARCHITECTS, gdzie brała udział w projekcie restauracji w Serpentine Gallery w Hyde Parku. Następnie swoje kroki stawiała w mocnym zespole biura architektonicznego ARCH-DECO Sp. Z o.o. w Gdyni, projektowała tam wnętrza dla nowo powstającej Galerii Metropolia, oraz Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Dagmara najlepiej czuje się w projektowaniu rezydencyjnym, na bazie dóbr luksusowych tzw.  High End Residental Design. Tego ostatniego posmakowała w pracy na stanowisku architekta dla TG STUDIO w Gdyni. Od roku, z powodzeniem Dagmara prowadzi własną praktykę – IDEALNIE Pracownia Projektowa w Gdańsku.

 

marta

Marta Wróblewska

Prowadzi zajęcia w ramach Kursu Projektowania i Aranżacji Wnętrz I i II stopnia

Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania Architektury Wnętrz – studia magisterskie. Prowadzi własną pracownie projektowania wnętrz, zajmowała się także współpraca z firmą Moodo URBAN FASHION MODE, w zakresie ustalenie aranżacji meblowej przygotowania projektu kolorystyki lokali; tworzenia sezonowych aranżacji witryn oraz stylizacji na manekiny oraz szkoleniem nowego personelu z zasad VM. Marta zajmowała się także  wizualizacją salonów firmowych – TOP SECRET.

ppp

 Patrycja Walczak

Specjalista od oświetlenia i designu

Od kilku lat zdobywa doświadczenie oraz praktyczną wiedzę pracując na stanowisku specjalisty ds. oświetlenia w firmie Praxis Technika Oświetleniowa Sp. z o. o.   Zajmuje się obsługą klientów z sektora prestige oraz wspieraniem architektów i projektantów wnętrz podczas całego procesu projektowego oświetlenia. Prywatnie miłośniczka dobrego designu oraz wszelkiego rodzaju DIY

 

 

karolina

Karolina Bernaczek

prowadzi kursy projektowania wnętrz oraz projektowania mebli i designu

Ukończyła Architekturę Wnętrz na Politechnice Koszalińskiej.

Z projektowaniem związana od 2005r., prowadzi własną działalność od 2011.

Zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych oraz projektowaniem mebli. Głównie wykonuje  projekty “pod klucz” współpracując z firmami wykonawczymi, stolarniami i tapicerami. Wychodzi z założenia, że sama teoria nie sprawdzi się w praktyce, ale praktyka nie obejdzie się bez znajomości teorii.

Przygotowała projekt wystawy / instalacji terenowej – kampanię społeczną na rzecz zwierząt, którą  – jeśli znajdzie na to czas…. – przy wsparciu włodarzy miast i organizacji prozwierzęcych chciałaby zrealizować w praktyce.

 

mgr Ewelina Skrzypkowska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie prowadzi autorska pracownie projektowa Creative Studio. Specjalizuje się głównie we wnętrzach komercyjnych ze szczególnym zamiłowaniem do projektowania przestrzeni restauracyjnych.

 

Anna Sulima–Gillow

Absolwentka Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej i Visual Merchendisingu na Uniwersytecie SWPS. Od kilu lat prowadzi działalność z zakresu projektowania i koordynacji procesów projektowych głównie w obszarze retail oraz horeca, ze szczególną dbałością o ich estetykę  funkcjonalność i skuteczność w realizacji planów biznesowych inwestora.

 mloj Magdalena Łojewska

Absolwentka Sopockiej Szkoły Fotografii WFH. Od 7 lat specjalizuje się w fotografii wnętrz. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywała współpracując z architektami, projektantami wnętrz, agencjami nieruchomości, deweloperami oraz z branżą horeca. Styl jaki wypracowywała latami to suma pasji do fotografii i designu podparta techniką, którą szkoliła dzięki różnorodności zleceń w tematyce wnętrzarskiej.

 

 

Mariola Krzepisz

Prowadzi kursy kroju i kreatywnego szycia.

Absolwentka Studium Projektowania Mody i Kostiumu Filmowego w Warszawie, konstruktor- projektant odzieży. Posiada wieloletnie praktyczne doświadczenie zawodowe jako krawcowa i technolog odzieży. Prywatnie pasjonuje ją projektowanie i wykonywanie torebek damskich.

 

 

 

 

 

 

Szkoła Projektowania Kappa - Kappaszkola.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress