Wnętrza
90-minutowe webinarium/szkolenie pt. Zasady Projektowania Wnętrz Sklepów 30/05 o 18:30

Zapraszamy na 90-minutowe webinarium/szkolenie pt. “Zasady Projektowania Wnętrz Sklepów: Tworzenie Przestrzeni Handlowej Idealnej”.

30 maja o 18:30

Dla kogo?

• Dla projektantów i architektów wnętrz, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w projektowaniu przestrzeni handlowych.
  • Dla właścicieli sklepów oraz pracowników branży handlowej, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat projektowania wnętrz w celu przyciągnięcia klientów i zwiększenia efektywności handlowej.

Cel Szkolenia:

• Zapoznanie uczestników z kluczowymi zasadami projektowania wnętrz sklepów.
  • Pokazanie potencjału rynku i możliwości rozwoju dla już aktywnych Architektów Wnętrz.
  • Zrozumienie, jak właściwe projektowanie przestrzeni może wpłynąć na doświadczenie klientów, efektywność sprzedaży oraz wizerunek marki.
  • Przekazanie praktycznej wiedzy na temat tworzenia sklepów, które będą zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

Prowadzący: Architekt Wnętrz / Ekspert ds. Projektowania Wnętrz w Branży Handlowej

Scenariusz:

1. Wprowadzenie:
    • Przedstawienie prowadzącego oraz krótka prezentacja jego doświadczenia w projektowaniu wnętrz sklepów.
    • Omówienie celów szkolenia i oczekiwań wobec uczestników.
    • Wskazanie na znaczenie projektowania wnętrz sklepów dla sukcesu biznesowego.
  2. Podstawy projektowania wnętrz sklepów:
    • Wyjaśnienie znaczenia ergonomicznego projektowania przestrzeni handlowych.
    • Omówienie podstawowych zasad dotyczących układu sklepu, przepływu klientów oraz ekspozycji produktów.
  3. Zasady Ergonomii:
    • Omówienie zasad ergonomicznego projektowania przestrzeni w sklepach w celu zapewnienia wygody klientów i efektywności pracy personelu.
    • Wyjaśnienie optymalnej wysokości i rozmieszczenia regałów, lad oraz innych elementów wyposażenia w sklepie.
    • Przedstawienie technik organizacji przestrzeni, które sprzyjają zachęcaniu klientów do zakupów.
  4. Dystrybucja przestrzeni:
    • Przedstawienie efektywnych układów sklepów, uwzględniających różne typy towarów oraz preferencje klientów.
    • Omówienie strategii dystrybucji przestrzeni w celu maksymalizacji wykorzystania powierzchni handlowej i zwiększenia sprzedaży.
  5. Wybór odpowiednich materiałów i kolorów:
    • Przedstawienie znaczenia doboru odpowiednich materiałów i kolorów w projektowaniu wnętrz sklepów.
    • Omówienie wpływu kolorów i materiałów na nastrój klientów oraz jakie materiały są najodpowiedniejsze pod względem estetyki i trwałości.
  6. Oświetlenie:
    • Wyjaśnienie roli odpowiedniego oświetlenia w sklepach, zarówno naturalnego, jak i sztucznego.
    • Omówienie różnych rodzajów oświetlenia i ich wpływu na prezentację produktów oraz doświadczenie zakupowe klientów.
  7. Inspiracje Stylami:
    • Przedstawienie różnych stylów wnętrzarskich i ich zastosowanie w projektowaniu sklepów.
    • Omówienie charakterystycznych cech każdego stylu oraz przykłady elementów dekoracyjnych, które mogą być wykorzystane w celu stworzenia unikalnego wizerunku sklepu.
    • Prezentacja inspirujących projektów sklepów w różnych stylach, aby zachęcić uczestników do kreatywności i eksperymentowania.
    • Dyskusja na temat wykorzystania stylu jako inspiracji do pozycjonowania produktu we wnętrzu na bazie asortymentu i typu klienta docelowego, aby maksymalizować przyciąganie uwagi i zwiększyć sprzedaż.
  8. Studium przypadku:
    • Przedstawienie przykładowych projektów sklepów wraz z analizą ich zalet i wad.
  9. Pytania i dyskusja:
    • Czas na pytania i dyskusję, aby uczestnicy mogli dzielić się swoimi doświadczeniami i rozważaniami na temat projektowania wnętrz sklepów.
    • Podsumowanie.

*** spotkanie skupia się na projektowaniu wnętrz sklepów odzieżowych, butików, kosmetycznych, obuwniczych. .. z pominięciem tematyki sklepów wielkopowierzchniowych spożywczych.

Koszt uczestnictwa: 89 zł

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres poczta@kappaszkola.pl; po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz dane do wpłaty, a następnie link z zaproszeniem na szkolenie online.

Spotkanie będzie realizowane online/na żywo, w czasie rzeczywistym; termin spotkania zostanie podany po zgłoszeniu udziału.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona z uwagi na komfort uczestników zajęć.