Wnętrza
“Zasady Projektowania Salonów Fryzjerskich: Stworzenie Przestrzeni Idealnej” 16/05 (webinar)

Zapraszamy na 90 min webinar / szkolenie pt. “Zasady Projektowania Salonów Fryzjerskich: Stworzenie Przestrzeni Idealnej”

16 maja o 18:30

Dla kogo ?

• Dla projektantów i architektów wnętrz chcących rozwinąć się w zawodzie w kierunku projektowania wnętrz „specjalnych” / komercyjnych
  • Dla właścicieli salonów i pracowników branży beauty w celu zwiększenia świadomości i wiedzy o środowisku pracy, chcących wyróżnić się wśród konkurencji i zwiększyć komfort wnętrz własnych salonów fryzjerskich

Cel Szkolenia:

• Zapoznanie uczestników z kluczowymi zasadami projektowania salonów fryzjerskich.
  • Pokazanie potencjału rynku i możliwości rozwoju dla już aktywnych Architektów Wnętrz
  • Zrozumienie jak właściwe projektowanie przestrzeni może wpłynąć na komfort klientów i efektywność pracy personelu, jak wpływa na optymalizację przestrzeni a to na wielkość dochodów
  • Przekazanie praktycznej wiedzy, jak stworzyć salon fryzjerski, który będzie zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny.

Prowadzący: Architekt Wnętrz / Ekspert ds. Projektowania Wnętrz Branży Fryzjerskiej

Scenariusz:

1. Wprowadzenie:
    • Przedstawienie prowadzącego i krótka prezentacja jego doświadczenia w projektowaniu wnętrz fryzjerskich.
    • Omówienie celów szkolenia i oczekiwań wobec uczestników.
    • Pokazanie potencjału i możliwości rynku oraz sensu w specjalizacji w zakresie branży
  2. Podstawy projektowania salonów fryzjerskich:
    • Wyjaśnienie znaczenia ergonomicznego projektowania przestrzeni w branży fryzjerskiej.
    • Omówienie podstawowych zasad dotyczących układu pomieszczeń, przepływu klientów i dostępu do narzędzi pracy.
  3. Zasady Ergonomii:
    • Omówienie zasad ergonomicznego projektowania przestrzeni w salonach fryzjerskich w celu zminimalizowania zmęczenia i urazów u pracowników.
    • Wyjaśnienie optymalnej wysokości i rozmieszczenia mebli i urządzeń, takich jak krzesła, lustra i stanowiska do mycia głowy, aby zapewnić wygodę i bezpieczeństwo pracy.
    • Przedstawienie technik organizacji przestrzeni, które sprzyjają płynności pracy i efektywności zespołu.
  4. Dystrybucja przestrzeni:
    • Przedstawienie najbardziej efektywnych układów pomieszczeń w salonach fryzjerskich, uwzględniając różne rodzaje usług.
    • Omówienie strategii dystrybucji przestrzeni w celu zwiększenia komfortu klientów i efektywności pracy personelu.

1. Wybór odpowiednich materiałów i kolorów:
    • Przedstawienie znaczenia odpowiedniego doboru materiałów i kolorów w projektowaniu salonów fryzjerskich.
    • Omówienie wpływu kolorów na nastrój klientów oraz jakie materiały są najlepsze pod względem trwałości i łatwości utrzymania czystości.
  2. Oświetlenie:
    • Wyjaśnienie roli odpowiedniego oświetlenia w salonach fryzjerskich, zarówno naturalnego, jak i sztucznego.
    • Omówienie różnych rodzajów oświetlenia i ich wpływu na pracę fryzjera oraz doznania klientów.
  3. Inspiracje Stylami:
    • Przedstawienie różnych stylów wnętrzarskich i ich zastosowanie w projektowaniu salonów fryzjerskich, krótkie info o aktualnych trendach wnętrzarskich
    • Omówienie charakterystycznych cech każdego stylu oraz jakie elementy dekoracyjne i wyposażenie mogą być wykorzystane w celu stworzenia unikalnego wizerunku salonu.
    • Prezentacja inspirujących przykładów projektów salonów fryzjerskich w różnych stylach, aby zachęcić uczestników do eksperymentowania i kreatywnego podejścia do projektowania wnętrz.
  4. Studium przypadku:
    • Przedstawienie przykładowych projektów salonu fryzjerskiego wraz z analizą jego zalet i wad.
  5. Pytania i dyskusja:
    • Czas dla uczestników do zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami z urządzania lub projektowania wnętrz salonów fryzjerskich.
    • Podsumowanie.
  • Czas trwania: 90 min
  • Koszt udziały: 89 zł
  • Zgłoszenia należy wysyłać na poczta@kappaszkola.pl; po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz dane do wpłaty; a następnie link z zaproszeniem na szkolenie online.
  • Spotkanie realizowane jest online/ na żywo, w czasie rzeczywistym; termin spotkania
  • Uwaga! Ilość miejsc ograniczona z uwagi na komfort uczestników zajęć.